Vyberte stránku

KALENDÁŘ AKCÍ


Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Esence Života / Cyklus 2023

25/01/2023 | 18:00 - 28/05/2023 | 16:00

Aktuální info: Od února do května budeme již pracovat ve stálé skupině účastníků. Do únorového setkání (22. února) je stále ještě možnost se přidat do skupiny na tři hlavní části cyklu. 

Vize Cyklu

V momentě, kdy už nestojíme v cestě své vnitřní transformaci, jsme ochotni vystavit se v sobě trpělivě & s láskou všemu, tak se nám skutečně otevírají brány Života. Cítíme, jaké to je, prožívat z hloubky svého bytí. Bez podmínek. Svobodně. Ve vztazích. V povolání. V Životě, který je darem.

Poslední roky nás vedly k naprostému přijetí osobní zodpovědnosti za svůj život. Vedly nás k objevování své vnitřní síly, tvořivosti a lásky. Dělo se tak často za životních okolností, které nebyly právě ideální.

Vědomí v lidech se probouzí a mnozí již nepotřebují ve svých životech dramata, která určovala jejich identitu po celá desetiletí. 

Lépe a lépe vidíme, kde – zas a znovu – (ne)vědomě nastupujeme do stejných vzorců chování a prožívání. Vidíme, kde přicházíme o energii, vzdáváme se své přirozenosti, obětujeme cenný čas svých životů a zneužíváme své tělo. 

Udělám něco, abych získal odklad, měl klid? Čekám, že se v nějaké oblasti mého života „něco nějak samo vyřeší“? Nebo se již konečně postavím za svou vnitřní pravdu? 

Přirozeně, jasně a pevně? 

Dokážu si přiznat, co jsou moje skutečné potřeby? 

Mnoho lidí to nedokáže, protože pak by stáli před vědomým rozhodnutím: popírat dál sebe, nebo projít (někdy) náročným procesem do „neznáma“. Je často snazší předstírat, že vlastně „nevím“. 

Dnes už víš, že nic se nezmění, pokud se nezměníš ty sám / ty sama. 

Pravděpodobně bys nečetl / nečetla tyto řádky, kdyby tomu tak nebylo. 

V zrcadle našich blízkých vztahů můžeme vidět nejlépe, jak si ve svých životech stojíme. S jakoukoliv vnitřní změnou se totiž nevyhnutelně mění i naše blízké vztahy. Vztahy ukazují, jak „to máme“ uvnitř sebe.

Vždy budou v našich životech blízcí lidé, často v původních rodinách, kteří nejsou nakloněni jakékoliv skutečné změně.. A přesto, když se změníme my, mění se tím i náš vztah s blízkými ~ do větší harmonie, přijetí a lásky. 

Tento cyklus má potenciál od základu prospěšně změnit váš současný život. Nejen ve vašich vztazích, ale i ve všech dalších oblastech vašeho života. 

Protože to, co se tady skutečně mění, jste vy sami na nejhlubší úrovni. 

Měníte se, protože z hloubky svého srdce cítíte, že přišel čas na velký „krok do neznáma“. Jste již na své cestě dostatečně daleko, abyste věděli, že můžete důvěřovat Existenci. Důvěřovat svému vnitřnímu vedení, tichému hlasu uvnitř vás. 

Víte, že vše, co vás dovedlo až do tohoto okamžiku, mělo svůj smysl. 

Vážíte si všech zkušeností, kterými jste si prošli, protože víte, že vás dovedly až sem. Mnoho z těch zkušeností bylo plných bolesti, ale pod tou bolestí jste začali objevovat sama sebe. Díky bolesti a náročným zkušenostem jste se začali „pouštět“ všeho, co nefunguje. 

Možná jste v sobě během posledních měsíců a nebo let začali nacházet prostor vnitřní svobody, lásky a pochopení. A dnes se díváte, jak tento prostor víc a víc rozšiřovat a přinášet do svého každodenního života. Prakticky, s lehkostí, nohama na Zemi. O tom je tento cyklus. 

Je hezké ponořit se uvnitř (meditací, uměním, v přírodě,..) do blaženosti. Výzva je žít tuto lehkost a lásku ve svých životech, ve svých každodenních vztazích, v běžných i náročných životních situacích… 

To je volba & dobrodružství, které se dříve nebo později otevírají nám všem. 

Pokud jsi se tohoto nezměrného svobodného prostoru uvnitř sebe zatím téměř nedotkl / nedotkla… 

Pak bude tento cyklus pravděpodobně největším dárkem, který jsi si kdy dal / dala. Protože Tvůj život již nikdy nebude stejný. Otevřou se Ti netušené možnosti. 

 

Struktura Cyklu

Intenzita, hloubka a podpora tohoto cyklu je nesrovnatelná s čímkoliv, co jsem během minulých deseti let pro ženy a muže připravoval. Bez nadsázky. Roky rozvíjím různé formáty seminářů a toto je něco, co mi dlouho chybělo jako lektorovi, i jako účastníkovi. 

Aby se některé věci v našich životech trvale změnily, je důležité najít tu správnou míru, potřebné tempo. Nepřepálit svoje síly, ani neztratit potřebnou „hybnost“ ke změnám v našich životech. 

Cyklus se nachází přímo ve „zlatém středu“, tak aby Ti umožnil skutečnou proměnu ve tvém životě. Uvnitř i venku. 

Esence Života je výrazným prohloubením všeho, s čím jsme pracovali v rámci ročních cyklů Nebe na Zemi. Tady půjdeme opravdu k esenci a původním příčinám. Je to příležitost žít své životy v plnosti, otevřenosti, lásce a svobodě tak, jak jsme se dosud neodvažovali.

V tomto cyklu pracujeme ve čtyřech hluboce prožitkových seminářích, vždy od středy večer do neděle odpoledne. (Termíny a obsah níže.) Ty do sebe zapadají jako jednotlivé dílky skládačky tak, abys z těchto transformativních prožitků čerpala / čerpal ještě roky po skončení cyklu. 

Podpořím vás, abyste byli mezi sebou v častém kontaktu i v čase mezi semináři a mohli tak nabyté zkušenosti přinášet do svých každodenních životů. To je důležitý klíč, který bývá často opomíjen. 

Pravidelný pětidenní formát a aktivní skupina mezi setkáními umožní, aby sis dovolil/a jít i do témat, která jsi vnitřně dlouho odkládal/a. Do témat, jimž se potřebuješ postavit čelem, pokud máš žít svobodu a lásku ve své každodennosti. S lidmi, na kterých Ti záleží..

 

Pro Koho

Pro Tebe, pokud se již nechceš spokojit s povrchností, necitlivostí, stagnací a stereotypem v osobním a pracovním životě.

Pro Tebe, pokud se rozhoduješ pozvednout kvalitu svých vztahů na úplně nový level. Ať už jde o vztah k sobě, partnerský vztah, nebo další blízké vztahy… Tak vnitřně víš, že pro tebe přišel čas propustit destrukci a (sebe)obviňování, nízkou sebehodnotu, nevědomé vzorce chování a nahradit je pochopením, láskou, intimitou a vstřícností. 

Ať už jde o Tvoje vztahy, každodenní prožívání a tvoření, rozhoduješ se jít do mnohem větší hloubky, citlivosti, otevřenosti k Životu a pochopení sebe sama.

Možná jsi lektorka, terapeut, kouč, nebo pracuješ s lidmi v jakékoliv podpůrné profesi. Součástí tvého poslání je přinášet uvědomění a (sebe)hodnotu do každodenních životů lidí. 

Jsi na Cestě Srdce a právě objevuješ další krok. Cítíš z těchto řádků, že tady je přesně ta energie, kterou hledáš. 

Sebepoznání a životní zkušenosti jsou pro Tebe dnes už větší priorita, než zajištění a jistota. Už se nebojíš jít do rizika. Vidíš hodnotu života a času, který ti byl dán. 

V minulosti jsi se nechal/a ovládat svými nejistotami a strachy. Byla to možná potřebná fáze tvého života. Teď však přišel čas vrátit se k rovnováze – k větší lehkosti bytí, radosti v přítomnosti, tvořivosti, propojení s blízkými lidmi a se sebou. 

Víš, že tvůj osobní rozvoj a vnitřní spiritualita jsou neoddělitelně spjaty s kvalitou tvé práce pro ostatní, pro celek.

Mnoho „jistot“ ve tvém životě se v poslední době doslova zbořilo. Cítíš, že se uvolňuje prostor pro něco nového. Víš, že je to příležitost žít jinak, jen netušíš, z jaké strany začít a nebo bys ocenil/a větší podporu. 

Pár slov k lektorovi & Reference z Cyklu v roce 2022

Roky jsem se hledal, než jsem objevil své poslání. Spíš by se dalo říct, že tohle poslání si mne našlo postupně samo. S tím, jak jsem nacházel postupně sám sebe.

Už na střední a vysoké škole jsem zkoušel všechny možné práce. Po vysoké jsem pracoval na zaoceánských lodích jako manažer telekomunikací. Následně na konzultantských pozicích ve středně velkých firmách a pak i v korporátu pro Accenture, ČSOB a KBC. Postupně jsem z technického oboru přešel k tomu, co miluji a kde jsou mé dary.

Co bylo koníčkem od 13 let, stalo se mou srdcovou profesí ve 33 letech. 

Dnes jsem 30 let v osobním rozvoji. Posledních 10 let spolupracuji s klienty jako lektor, kouč a terapeut. Během své praxe jsem byl nejméně u 1400 jedinečných lidských příběhů. Lektoroval jsem 135 kurzů & rozvojových akcí skupinám na míru. Připravil jsem 380 článků, rozhovorů a videí na téma vztahů, psychosomatiky, meditace, profesní podpory a rovnováhy v životě.

Nejcennější zkušenosti mi přinesl vztah s manželkou Ivou. Jsme spolu víc jak 15 let. Po celou dobu přistupujeme k našemu vztahu vědomě. Stále se učíme a poznáváme. Stojíme při sobě, ať se děje cokoliv.

Život před nás postavil výzvy, které nám přinesly do vztahu mnoho pochopení, vstřícnosti a lásky. Společně vychováváme syna Jakuba (12 let) a připravujeme semináře. Iva je mi oporou a inspirací způsoby, které ani nedokážu dát do slov.

Top cyklus seminářů. S přesahem do úplně každého momentu našich životů…od rodiny, přátelství, po podnikání. Se skvělým a úžasným lektorem…který cestu ukazuje v pravdivosti, lásce, pokoře. S lektorem, který to co učí a ukazuje, také žije. A je jen na nás zda po této možné cestě půjdeme či ne. Odnáším si neskutečně krásné vzpomínky, odnáším si přátelství na celý život. Radost i slzy, láskyplné ale přesto hluboké procesy, které odlupovaly pomalu ale jistě slupky nánosů, které už neslouží.

Renata

Cyklus Esence Vztahu, 2022

Silné , výživné, laskavé. Podívat se jak seš a jak můžeš být, opravdovost a lehkost, vedení k odvaze vidět temná místa a směr jak s tím být, jak z toho do otavřenějšího, láskyplnějšího života.

Komoň

Cyklus Esence Vztahu, 2022

Mám pocit, že tento kurz mi ušetřil 3-4 roky individuální psychoterapie. Šetrně provedl každého z nás přes témata dávání a přijímání, genderové a rodové karmy, vnitřní síly a stínu, hranic a naslouchání – až po prožitek hlubokého propojení a dokonce sjednocení s jinými lidmi. Proměnilo to od základů můj vztah k sobě sama a následně i všechny jiné vztahy v mém životě. Dynamika dlouhodobé práce v uzavřené skupině je nesmírně obohacující. 

Margarita

Esence Vztahu, 2022

Kurz byl pro mě intenzivní zkratka z pocitu oběti ke skutečné zodpovědnosti sama za sebe. Jsem to já, kdo řídí můj život, a přitom mám k dispozici tolik skvělé podpory.

Hanka

Cyklus Esence Vztahu, 2022

Líbila se mi různorodost a postupné prohlubování témat, vzájemné otevřenosti a upřímnosti s ostatními účastníky. Osobně si dlouho procházím těžkým obdobím a zde mi bylo umožněno nenásilně zase prohlédnout svou zachmuřelost. Některé techniky mne překvapily svou silou otevírat mysl a srdce současně. Určitě se v budoucnu zase rád zúčastním některých seminářů.

Petr

Cyklus Esence Vztahu, 2022

Cyklus mi nastavil zrcadlo ke mně samé. Dotkl se věcí, které jsem se bála otevřít a díky důvěře a podpoře ostatních lidí jsem si tím dovolila projít. Byly chvíle, kdy jsem šla až na samou hranu toho co snesu a tím, že jsem pustila kontrolu, tak se mohly dít věci, které jsem pocítila v průběhu dalších dní jako velmi léčivé. Moc jsem si užila tanec a doteková cvičení. Děkuji.

Radka

Esence Vztahu, 2022

Vnímám, že jsem více uzdraven z dětských bolestí, očekávání a požadavků; poléčen ze vztahových nepochopení a nedorozumění; dosycen v oblasti energetických děr na těle i na duši. Jsem spokojenější s životem. Vnímám, že je mi dobře. Že toho je mnoho v mých rukou a záleží na mých osobních rozhodnutích v každodenním životě.

Vnímám, že jsem potkal spoustu zajímavých lidí, kteří si řeší své různé bolístky (některé podobné a některé úplně odlišné). Lidé různého věku (pohlaví), v různých životních situacích. Společně je vytvořen jakýsi duševní prostor, který je plný respektu jednoho k druhému. Prostor je živý, plný síly – souznění – soucitu – přátelství – ale i humoru.

Janek

Esence Vztahu, 2022

Mám mnohem lepší pocit sama ze sebe. Jsme schopna líp posoudit, co je můj příběh / problém a co je už ostatních lidí. To bylo moje přání – najít vlastní zdroje, abych mohla lépe fungovat mezi lidmi. A taky cítím vnitřní klid a pohodu. Jsem lip schopná dělat, co mě baví. Odnaším si i některé metody do každodenní praxe. Za to jsem moc vděčná.

Hana

Esence Vztahu, 2022

Bude to cyklus, který vám změní život, pokud se pustíte. Obohatí vás o nová přátelství, odpočinete si od všedních dnů a přinesete si do nich něco nového. Ruda dokáže vytvořit bezpečný prostor pro všechny účastníky, aby se to mohlo stát.

Abia

Esence Vztahu, 2022

Nebe na Zemi pro mě bylo o hluboké práci – o pohledech do sebe sama a na sebe sama. Díky rituálům, různým cvičením a díky té uzavřené a na sebe naladěné skupině jsem dokázal v sobě najít sílu a podívat se na věci, na které jsem se jinak nebyl schopen podívat – do kterých jsem se předtím bál jít a odkrýt je.

Nebe na Zemi je zlomový kurz, který vás naučí jak prožívat sám sebe!

Ruda umí vytvořit bezpečné prostředí, kde se člověk umí otevřít. Prostředí, kde není žádné posuzování, kde člověk může být sám sebou. Navázali jsme zde nová, krásná přátelství.

Nebe na Zemi pro mě bylo nezapomenutelné, nepřekonatelné. Těžko se mi popisuje slovy, to co mi dalo Nebe na Zemi. Je to, jako když se s dvojrozměrného obrazu stane trojrozměrný. Získala jsem hloubku, jistotu a jiný obraz.  A celá skupina dávala pocit bezpečí, otevřenou náruč, podporu, ocenění, soucit i pochopení.

Nebe na Zemi bylo plné nových zážitků. Ukázalo mi to úplně nový rozměr – nový náhled na život. Jsem neskutečně vděčná, že jsem měla možnost pracovat a být součástí takovéto skupiny.

5x od účastníků ročního cyklu

Nebe na Zemi 2019

Doporučuji Tě za sebe všem, kteří jsou ve složitých životních situacích, nevědí si rady se životem a potýkají se s hledáním sama sebe. Vytvářiš šanci pro nový start a nasátí nově nalezené životní energie. Jsi průvodce s respektem k citlivosti témat, klidný přístav ve světě roztřístěných emocí , vše se děje profesionálně a zodpovědně.
Roman Drahoňovský

Vztahy Zdrojem Radosti, 2016

Tenhle seminář může být bránou k daleko plnějšímu a šťavnatějšímu žití. Je pro ty, kdo se nebojí jít rovnou k podstatě.

Lucie Němcová

Od Smrti k Životu, 2021

Kruhy vedené Rudou Orságem byly pro mě obrovským přínosem. Po celou délku kurzů vládla uvolněná atmosféra, která poskytovala jak jistotu zázemí, klid a pohodu, tak výživné a hutné chvíle setkání sama se sebou. Díky tomu jsem si mohl dovolit v bezpečí vytáhnout své strašáky na světlo světa a nebo být svědkem ostatním, když bylo třeba.

Protože jsem navštěvoval různé kurzy, mohu i porovnat, že Ruda vždy citlivě volil strukturu a obsah tak, jak bylo třeba a na míru účastníkům.

Rozhodně ve spolupráci s ním budu pokračovat, ať už budu třeba řešit náročné životní situace, nebo prostě jen tak přijít za chlapama na pokec.

Milan Tomeš

Kruh pro Muže, 2015

 

Osvědčený Přístup

Postupně během let odlaďuji svůj základní přístup v práci s muži a ženami. 

Co nejlépe funguje? Přináší trvalé prospěšné změny do života? 

UVĚDOMĚNÍ – AKTIVACE ZDROJŮ – PROŽITEK – KAŽDODENNOST

Na začátku je vždy Uvědomění. Díky nějaké situaci jasně vidím, že se něco potřebuje změnit. Dojde mi důležitá souvislost. Vidím, jak žiji svůj život, své vztahy. Vidím, kde jsem žil/a dosud na svůj úkor. Kde jsem se odpojoval/a a zavíral/a sobě i druhým. A s tím se uvolní nová energie, ochota riskovat, rozhodnout se, jít za svou komfortní zónu. Objevovat život ve své celistvosti. 

Aktivace zdrojů je o tom, abych se nechal/a podpořit. Od někoho, kdo je v nějaké oblasti dál, od skupiny lidí, kteří jsou připraveni také na vnitřní a vnější změny. Staré záležitosti mají v našich životech velkou setrvačnost, s aktivací zdrojů se zvyšuje násobně pravděpodobnost, že „to dáme“. V tento moment objevujeme své skutečné potřeby a vlastní zdroje. Nastavujeme si zdravě hranice s druhými, čerpáme ze síly svých rodů a rodin. 

Prožitek je nesmírně důležitý, protože informace zůstává jen v hlavě. V prožitku je zapojená celá naše bytost a my skutečně zažíváme, jak by věci mohly být v našem každodenním životě. Na seminářích se to s podporou daří snadněji, než v běžném životě. Máme vhodné podmínky a cítíme skupinovou energii. Jakmile se však prožitek „usadí“ v našem těle, našem srdci, máme z poloviny vyhráno. 🙂

A tím se dostáváme k poslední části a tou je Každodennost. V ní „ukotvujeme“ prožitky do svého života. Dnes, zítra, pozítří,.. Díky bdělosti a našemu vědomí už vidíme, jak žijeme. A díky všem čtyřem elementům pracujeme se svými každodenními zvyky, pracujeme v přítomnosti na tom, aby to, co dokážeme na seminářích, bylo prosté a samozřejmé i v našich životech. 

Po 15 letech práce s každodenními zvyky vás dokážu podpořit tak, aby se v každodennosti děly jakékoliv změny ve vašich životech přirozeně. Budete mít vedle fyzických setkání i online skupinu, ve které budete moci cokoliv sdílet, navzájem se podpoříte, bude proudit hodně vzájemné inspirace. 

 

 

Témata & Termíny 

Témata cyklu jsou poskládána tak, aby do sebe vše zapadlo jako dílky ucelené skládačky. Vztahy jsou nástrojem hluboké vnitřní transformace. A vy budete mít příležitost jít tak hluboko do původních příčin a souvislostí, jak budete potřebovat. 

Toto je přímá cesta. Jdeme k esenci „svého“ bytí a vztahu k sobě sama. A samotná Existence nám ukazuje skrze zrcadlo našich vztahů, nakolik se opravdu dotýkáme podstaty. Nakolik propouštíme a odpouštíme. Nakolik si dovolujeme být sami sebou a v souladu se svým nejhlubším nitrem. Nakolik se otevíráme Životu a Lásce. 

Cesta, která se před vámi právě otevírá, vás podpoří celistvě. S respektem k vaší současné životní situaci, míře citlivosti a individualitě. 

Všichni máte své přirozené tempo a nacházíte se v určité fázi života. Zvolené přístupy a témata vás podpoří, abyste mohli vše využít svobodně, prakticky a podle svých současných možností.

Všechny 4 části začínají v Centru Živá voda prvním dnem od 18. hodin a poslední den končíme kolem 16. hodiny. 

První Nádech do Života ( samostatný úvod, 25. až 29. ledna )

Poprvé se nadechuješ. Vnímáš to světlo světa kolem sebe. Cítíš dotek se svojí maminkou. Je tady ještě někdo další, tvůj táta. Začíná velké dobrodružství. Jedinečná směs příjemného i nepříjemného. Tady začíná tvůj nejdůležitější vztah. Vztah k sobě sama. Vztah, který bude určující pro všechny tvoje další vztahy. 

V úvodní části cyklu půjdete do nejhlubších souvislostí ve vašich původních rodinách tak, jak jste doposud nezažili. Budete pracovat s tím, co vás utvářelo již před narozením, při vašem zrození a také v nejútlejším dětství. V souvislostech nejcennějších poznatků vývojové psychologie se spirituálním a fenomenologickým přesahem budeme pracovat prožitkově.

Pochopení přináší uvolnění, přijetí a odpuštění. Uvidíte svůj život tak, že již nepůjde odsuzovat – sebe, rodiče, ani ostatní. Tím se může konečně rozpouštět vaše karma.

Poznáte, že jakákoliv bolest, které jste se tak dlouho drželi, měla svůj smysl a nevyhnutelně vede k radosti bez příčiny. 

Přirozeně budete nacházet cestu z rodinných břemen, starých bolestí a traumat tak, abyste si dovolili žít svůj vlastní život.  

Součástí Rodu ( 22. až 26. únor )

Jsem součástí jedinečného energetického pole svého rodu. Čerpám z hluboké studnice moudrosti mých předků. Z jejich zkušeností, prožitků a darů. Z jejich zpracovaných i nezpracovaných traumat se učím na cestě své Duše. 

Mám přístup ke všemu, vědomě i nevědomě. Dnes si nacházím svou vlastní cestu. S požehnáním těch, kteří tady byli přede mnou. Nikdy nejsem sama / sám. Přináším svému rodu nové zkušenosti a prožitky. Ve spojení protikladů se otevírám skrytým zdrojům lásky a síly. Ve mně se vše tradiční i nové spojuje neopakovatelným způsobem. 

Budeme pracovat se skutečnými vnitřními bloky, které nám brání, abychom byli skutečně součástí svého rodu. 

Až teprve v momentě, kdy se dostaneme opět do souladu se svými rody, tak teprve pochopíme, co nám tak dlouho chybělo a co jsme často hledali u svých partnerů a nedokázali nalézt. 

Muži se spojí se svými mužskými rody. Podívají se pravdivě na to, co je potřeba vnitřně i venku změnit, aby mohli čerpat z lásky, síly a moudrosti, které je přesahují. Ženy otevřou svou náruč matkám, dcerám a sestrám, které tady byly před nimi v jejich linii. Vystaví srdce bolesti i radosti, aby mohlo proběhnout uzdravení. 

Přijmout svůj stín a s ním i sílu, které jsem se dlouho bála. Vědoma si toho, že teď již nemusím ubližovat a místo toho mohu začít tvořit ku prospěchu celku. 

S obnovením přerušených ženských vztahů se snadněji mohou léčit i přítomné vztahy mezi ženami a muži. 

Celých deset let se věnujeme na seminářích tomu, aby kolektivně mohly skončit boje mezi muži a ženami. A na místo bojů nastoupila láska, zodpovědnost za sebe sama, zralost a pochopení. 

Hluboká rodová práce umožní, aby se léčily nejen vaše vztahy, ale vztahy ve vašich rodech i širších rodinách.

 

 

Esence Vztahu ( 26. až 30. dubna ) 

“Ve zralém intimním vztahu ani jedna strana neumlčuje, neobětuje, ani nezrazuje sebe sama. Obě strany vyjadřují vyváženým způsobem jak svou sílu, tak svou zranitelnost, své slabosti i schopnosti..“                                             Harriet Lerner

Po předcházejících dvou částech jsme si skutečně „rozvázali ruce“ pro vztahy v přítomnosti. Vytvořili jsme si prostor být sami sebou. I díky tomu, že pro sebe dnes máme mnohem víc pochopení. Dokážeme se již uvolnit i v tom, co může být emocionálně nepříjemné, aniž bychom šli do automatické reakce. A to je cesta ke svobodě.

Přijímáme osobní zodpovědnost za vše, co přinášíme do svých vztahů. Vidíme, jak mnoho nás naše vztahy dnes a denně učí. Jak mnoho nám vztahy přináší v tomto čase změn. Nezměním své vztahy tak, že bych měnil druhé lidi. Měním své vzorce chování a vztahování se ke druhým a oni se pak začnou (nevyhnutelně) jinak vztahovat ke mně. 

Tentokrát se upřímně díváme na 3 základní stavební kameny ve zralých vztazích. Naslouchání. Hranice. Zrcadlení. Nechceme změnu po svých partnerech. Sami se rozhodujeme být nositeli změny. 

Naslouchání

Místo abychom mluvili o svých pocitech s druhými, tak za ně druhé často obviňujeme. Když nedokážeme slyšet, co druzí říkají, je to často proto, že tím, co řekli, spustili nějaké naše emoce strachu, bolesti,.. To platí o to víc v blízkých vztazích. 

Nejsme zodpovědní za pocity druhých, ale měli bychom jim být schopni naslouchat.

Esencí skutečného naslouchání je empatie. Aby fungovala, potřebuje to „nebýt jen o nás“. Dobrý naslouchající je svědek, ne soudce. 

Uvidíte, že umění naslouchání hodně souvisí se schopností „propouštět“ a s pravdivostí k sobě. Čekají vás úžasné prožitkové přístupy, které prohlubují lidskou schopnost naslouchat.

Hranice

Umět si nastavovat zdravé hranice ve vztazích je klíčové, pokud chceme být dlouhodobě fyzicky a psychicky zdraví. Je to projev zdravé sebelásky a uvědomění sebe sama. 

Špatně nastavené hranice v osobním, či pracovním životě vedou ke zlosti, hněvu a vyhoření..a celkově k vyššímu stresu. K finančním problémům, časovým a energetickým ztrátám.

Posledních 10 let podporuji muže a ženy, aby si uměli nastavovat hranice tak, aby nepřicházeli o čas, energii a další cenné zdroje. Bude velmi konkrétní & praktická a prožitková práce s nastavováním osobních hranic. 

Zrcadlení

Na počátku vztahu nevidíme druhého člověka, vidíme obraz, který jsme si o něm vytvořili. Když se druhý nechová podle našich představ, tak ignorujeme tyto momenty, tak dlouho, jak to jen jde. 

To, co se děje ve vztazích, je vzájemné zaplňování děr (traumat a nepropuštěných bolestí minulosti, zraněných prázdných míst).: Slibuji, že zaplním tvé díry a ty slib, že zaplníš ty mé. To je nevyřčená dohoda minulosti. Vztah je nevědomý obchod. Čím víc jsou dva lidé zranění, tím víc to tak je. 

Když tohle celé uvidíte, tak si uvědomíte, že to nikam nevede. Odhodláte se žít svůj vztah v pravdě. Místo abyste zaplňovali partnerovy díry, začnete na ně poukazovat. 

Zrcadlíte je, se soucitem, ale vůbec se je nepokoušíte zaplňovat. 

Tím, že partnerovy díry zrcadlíte, podporujete ho, aby se na své díry mohl podívat, i když to bolí, a to ho vede zpět do kontaktu se sebou sama. Takový vztah podporuje růst obou partnerů.

Pro takový vztah je potřeba odvaha. Odvaha cítit svá zraněná & prázdná místa. A pak je to o důvěře ve vedení Existence. 

Vztah s pevnými základy je skutečným požehnáním. Je oporou, kterou jinde a jinak „venku“ nenajdete. 

Toto je velmi oblíbená část tohoto bloku. Těšte se na autentické, prožitkové momenty, které vás povedou k větší vnitřní svobodě, lásce a síle. 

Dokud utíkáme před sebou, utíkáme před všemi a vším. Pak jsme často v konfliktu, aniž bychom chápali, proč konflikt vzniká. Dokud se skutečně „neotočíme dovnitř“, situace venku se stále opakují. Vědomá práce ve skupině je nesmírnou podporou, abychom se stali Tvořiteli svých životů.

Alfa a Omega ( 24. až 28. května )

U mne vše začíná i končí. Vím, kdo jsem. Prohlubuji své spojení s celou Existencí a nacházím hluboké naplnění uvnitř sebe sama. Jsem nohama na Zemi a současně v souladu s tím, co nás všechny přesahuje, co nám dává Život. Jsem prostoupen vděčností za to lehké, i za to náročné, i bolestné, protože to vše mne dovedlo právě do tohoto místa..

Místo abych hledal / hledala naplnění u druhých, přeji si sdílet plnost a lásku, které v sobě víc a víc objevuji. Dlouho jsem neviděl, ani necítil, protože jsem se ztrácel ve svém hledání „tam venku“. Teď přichází čas sdílení. Toužím sdílet s těmi, kteří nejsou žíznivými na břehu řeky. Objevovat hloubky vztahu tak, jak si moje Duše vždy přála. 

A tak se dostáváme k Esenci. Nejen Vztahu. K Esenci sebe sama. Přichází úplně nová kvalita dávání a přijímání. A nová úroveň vnitřní svobody, schopnosti být intimně se sebou, s druhými, se životem. Naše vztahy už tady nejsou proto, aby nás zajistily, uzdravily, naplnily, rozptýlily od našich vnitřních bolestí. 

Najednou cítíme, že už dokážeme být sami se sebou v radosti, lásce a plnosti do té míry, že to vše potřebujeme dát ven do světa. Sdílet s někým, kdo to má podobně, jako my. 

S tímto vnitřním posunem dokážeme být v hluboce intimních vztazích skutečně svobodně, do velké míry bezpodmínečně a s velkým vzájemným pochopením. 

Vztah se tak stává velkou oporou v tom, abychom tvořili v souladu s voláním své Duše. Na Cestě svého Srdce. Objevujeme svá životní poslání, malá i velká. Už to není jen o nás. 

Nacházíme nové, tvořivé způsoby, jak vyjadřovat ve svém životě tu nepopsatelnou Esenci, kterou cítíme uvnitř. A partneři, přátelé, naše rodina… se všemi to můžeme sdílet z nové úrovně vědomí a pochopení. 

Naplnění tak nakonec přichází mnoha cestami. 

A my jsme vděční za celý ten proces, který vedl až do tohoto místa, tohoto okamžiku. 

Intimita

Být skutečně intimně s druhými, to současně znamená, že si dovolíme být zranitelní. Nejde to oddělit. Buď se otevřeme, nebo se zavíráme. Intimita není jen o sexualitě. Je to naše schopnost skutečně a plně být tady – bez podmínek. Je to o důvěře v život. 

Získáte zdroje a souvislosti, abyste se mohli plně uvolnit v přítomném okamžiku s těmi, které máte rádi. Mnoho z vás získá plný prožitek toho, čemu se říká „zralý vztah“.

V závěrečné části nás čekají společné rituály, který jsou hluboce intimním & nevinným zážitkem. 

4 Každodennost a Podpora v Životě 

Tady přichází váš osobní závazek. Účastnit se živých vícedenních setkání. A hlavně pracovat se vším, co jste si uvědomili, prožili a přijali na seminářích – prakticky, pravidelně a vědomě. Jít do praxe ve svých každodenních životech, tak jak potřebujete. Jít do rizika, s odvahou, s uvědoměním, že změna je proces a může v počátku vyvolat odpor lidí kolem vás.

Budete mít online kontakt mezi sebou ve skupině mezi semináři. Stejně tak se můžete domluvit na vědomé práci a setkávat se naživo ve skupinkách. Skutečné změny se dějí, když dáte dostatek času, energie a pozornosti tím správným směrem. 

 

 

Jak Spolu-Pracujeme

Za svůj život jsem se setkal s řadou transformativních přístupů z oblasti psychologie, terapie, koučinku, spirituality a osobního rozvoje. Vše jsem si vyzkoušel dlouhodobě & prakticky na sobě a s lidmi v různých prostředích. 

Ať už jsme spolupracovali s lidmi z veřejnosti, firem, nebo v zahraničí, postupně se odkrývaly důležité principy stabilní & hluboké vnitřní změny. 

Metody jsou vždy účinné jen do té míry, do jaké se dotýkají esence našeho samotného bytí. To účinné se děje v přítomnosti a se zapojením všech částí naší bytosti. A hodně závisí na osobní zkušenosti a zpracovaných životních lekcích toho, kdo metodu předává. 

Jinými slovy, důležitější než CO, je v tomto případě JAK a OD KOHO. Ve své podstatě se neučíme jen z informací od druhých, ale především z jejich energie. Učíme se z toho, co „vyzařují“ a co si osobně prošli v životech. Vnímáme vše pocitově a intuitivně, často aniž bychom si to uvědomovali. A tak získáváme cenné souvislosti pro naše životy. Proto se s účinnou podporou můžeme rozvíjet mnohem rychleji, než když jsme na to sami. 

V tomto cyklu budeme pracovat ve skupinách i individuálně. Tak, aby se jakákoliv uvědomění a změny přenášely do vašich každodenních životů. Prakticky, zemitě. 

Metody jsou prožitkové, tak, aby zapojily vaše tělo, srdce, mysl i duši a detailněji je najdete v dalším textu. V tomto odstavci alespoň malý náhled..

V jeden moment můžete pracovat všichni ve dvojicích koučinkově a navzájem si dávat podporu s vedením od lektora. O něco později může proběhnout skupinová transformace skrze hlubokou konstelační práci s vámi a vaším rodem, při které bude zapojená celá skupina. Nebo se učíte pracovat vědomě se svým tělem, uvolňovat bloky a zacyklenou energii, které vytváří zbytečné napětí.

Bude prostor také na čistě individuální práci, kdy s vámi budu spolupracovat jeden na jednoho formou hluboké terapie a celý kruh vám bude podporou. 

Vše jde pozvolna a plynule. Jsem zastánce toho, že je lepší dělat postupné kroky kupředu, stabilně a udržitelně v životě. Než 3 kroky vpřed, 2 kroky vzad s velkou nestabilitou a velkými stresy. 

Formát tohoto cyklu umožní, abychom šli k hlubším příčinám, než jsme spolu kdy šli v minulosti, pokud se již známe ze seminářů. To platí i pro vás, kdo jste se zúčastnili cyklu Nebe na Zemi, Esence Vztahu, nebo intenzivních týdnů. 

Záměrem jsou trvalé & prospěšné změny ve vašich životech. 

Toto je celistvá podpora v časech bezprecedentních změn na úrovni jednotlivců, párů, rodin i celé společnosti. 

 

Metody při Setkáních

Téměř všechny metody níže mám odzkoušené mnoha lety práce s klienty a ve své každodenní praxi.

KONSTELACE

Mají nesmírnou sílu a účinek. Tuto jedinečnou metodu používám již pomalu deset let jak v terapii, tak v koučinku a osobním rozvoji celkově. Konstelace umožňují, abychom viděli svoje současné místo v životě. 

Skrze konstelace se můžeme dívat v detailu na konkrétní téma, nebo získat nadhled a dívat se v souvislostech na celý náš život, na vazby, vztahy, zažité vzorce chování, apod. Konstelace jsou jako divadelní hra, která má reálný základ.

V tomto cyklu bude dostatek prostoru pracovat s vašimi konkrétními záměry a zakázkami tak, aby to bylo přínosné a „léčivé“ pro celou skupinu. 

RITUÁLY

Rituál je ohraničen v čase a prostoru. Je vedený lektorem, často jednoduše, s podporou několika principů. Podporou je okolní příroda, naši předci a průvodci a hudba. 

Pracujeme s vašimi individuálními a se skupinovými záměry.

Rituál nám umožňuje překročit do dalších fází naší životní cesty. Uzavřít volné konce. Pustit se něčeho, co nám již nijak neslouží. Objevit své zdroje a tvořivé úhly pohledu na své životní situace.

V Rituálu procházíte silovými / léčivými místy. Často se pracuje s archetypy a univerzálními symboly, které jsou tady již po tisíce let. To vše v bezpečí chráněného rituálního prostoru.

Rituály propojují rozumové i pocitové chápání života v jeho podstatě. Zahrnují tělo, srdce, mysl i duši. Jsou jedinečným celistvým přístupem k osobnímu rozvoji. 

Rituál je třeba zažít, slovy to tak úplně nelze předat.

KOUČINK

S klienty rozvíjím vlastní koučinkový přístup, který vychází z koaktivního koučinku a propojuje levou a pravou mozkovou hemisféru. Tím se dostáváme do stabilního kontaktu se svými zdroji, s intuicí a kreativitou.

Tímto způsobem nacházíte vlastní odpovědi, nejste tak závislí na lektorovi, ani na nikom jiném, objevujete vlastní zdroje moudrosti. Tím, že jste v koučinku jak v dávající, tak v přijímající roli, získáváte spoustu zkušeností, obzvlášť když pracujete v podpůrných profesích.  

KRUHY SDÍLENÍ 

V intenzivním cyklu, při kterém se schází stejná skupina, bývají kruhy sdílení nejhlubší. Máte možnost sdílet skutečně ze srdce, z podstaty své duše. A často nacházíte sílu otevřít se ve své nejhlubší opravdovosti a zranitelnosti. Když se kruh sdílení podaří, odchází staré bolesti a nepochopení přirozeně a s lehkostí. V takový moment víte, že nejste na nic sami. 

Mým oblíbeným způsobem je ženský kruh v mužském kruhu a obráceně. To vyžaduje velkou důvěru, pokoru a citlivý přístup. Máloco je tak léčivé. Máloco přináší uzdravení starých rodových traumat mezi muži a ženami. 

HUDBA

Již 10 let pracuji na svých seminářích s podporou úžasné hudby a pohybu. Tohle je cesta, jak vypnout hlavu a jít do své spontánnosti, citlivosti a fyzického kontaktu s druhými. Hudba a tanec umožňují, abychom se naladili na sebe sama. Hudba je průvodcem, pomáhá propustit, uvědomit, přijmout, otevřít se Životu.

EXTATICKÝ TRANZOVNÍ TANEC

Tady také navazujeme na tradici našich předků. Do hloubky se spojíme s vnitřní moudrostí.  V přítomnosti, pohybu a dechu budeme poznávat sebe způsobem, který jde za všechny nálepky, koncepty a myšlenkové vzorce. 

Extáze a trans přichází v bezpodmínečném spojení se sebou, se samotným Bytím, v přítomném proudu samotné Existence. 

DOTEK TĚLA A DECH

Tento cyklus má delší jednotlivé části zejména proto, abychom mohli bezpečným a pozvolným způsobem pracovat s tělem přes dotek a dech. A tak můžeme uvolňovat i staré emocionální energie, které byly dlouho uloženy v našich tělech. 

Budeme pracovat strukturovaným způsobem skrze prastaré tradiční techniky z oblasti buddhismu, kašmírské tantry a advaity, kterými se lektor zabývá poslední desetiletí. Objevíte nesmírně účinné přístupy pro energetickou obnovu svého těla. 

A stejně tak budou některá setkání probíhat čistě spontánním & intuitivním způsobem ve dvojicích, trojicích a čtveřicích. 

V tomto cyklu dáte spoustu péče a pozornosti svému tělu.

MEDITACE A VIZUALIZACE

Ať už pracujete jako lektor, terapeut, či kouč, nebo jste v cyklu hlavně kvůli svému osobnímu životu, prohloubíte svou meditační praxi vícero způsoby. 

A současně rozvinete svoji schopnost vizualizace – jak v dávající, tak v přijímající roli. Uvidíte, jakou symboliku a sílu má váš vnitřní svět. 

Naučíte se tvořit hlubší záměry díky vizualizacím, které jsou v souladu s podporou vašich předků, přírodních a dalších průvodců.

Pro tento cyklus přípravuji holistický přístup k statickým i dynamickým meditacím, které vás budou provázet každé ráno jednotlivými dny tak, aby byla co nejvíce podpořena témata, se kterými budeme zrovna pracovat. Objevíte, jaký meditační přístup je vhodný právě pro vás. 

To vše vám pomůže, abyste mohli propustit & transformovat i to, co se ve vašich životech opakovalo po mnoho let.

 

 

Co Získáte

Především získáte sebe. Poznáte se tak, jak jste se dosud neměli možnost poznat. Půjdete k esenci a s tím se vám otevře tolik svobody, lásky a síly, že se budete nějaký čas učit, jak je do svého života přijmout.

Propustíte zacyklené emocionální energie, které vám bránily žít zralé a láskyplné vztahy. Uvidíte, jak rozvíjet svou emoční inteligenci (důležitější než IQ) ve vztahu k sobě i druhým.

Rozvážete své smlouvy s omezujícími vzorci chování, které se ve vašich rodech opakovaly po řadu generací. 

Pokud jste lektoři, terapeuti a koučky,.. seznámíte se se spoustou jednoduchých a účinných metod z oblasti koučinku, terapie, východní i západní spirituality, vedení rituálů a šamanismu. Vše vám bude k dispozici ve vaší osobní i pracovní praxi. 

Naučíte se komunikovat tak, abyste ctili sami sebe a své potřeby. Vědomi si své hodnoty, sebeúcty a zkušenosti budete stát rovnocenně vůči každému. Ani podřazení, ani nadřazení. 

Naučíte se pracovat se svými pocity a myšlenkami tak, abyste nepřicházeli o drahocennou energii a čas svých životů.

Přestanete se „chytat“ na dramata druhých. Dokážete na obviňování a hodnocení ostatních reagovat pochopením a přijetím. Tím se transformuje mnoho vztahů, které byly dlouho v cyklu (sebe)destrukce.

Přirozeně prohloubíte spojení se svými dary. Uvědomíte si své životní poslání. Také proto, že dokážete odlišit, co je „vaše“ a co je „zvenku“.

Pochopíte, jak vypadá skutečná intimita a zralost ve vztahu. Získáte cenné nástroje a uvědomění, jak intimitu prohlubovat a postupně zrát ve svých partnerských a dalších blízkých vztazích. 

Objevíte vnitřní naplnění, uvolnění a spokojenost, které zůstanou, i když zrovna budou probíhat náročné životní situace. „Být ve svém středu“ pro vás získá úplně nový význam. Nebudou to již slova, ale přirozená životní každodenní praxe, díky které objevíte úplně novou dimenzi prožívání. 

Rozvinete ve svých životech rituální vnímání, které vám umožní čerpat z podpory toho, co nás „všechny přesahuje“. Na nic již nebudete nikdy sami. 

Spojíte se s proudem své intuice. Snadno odlišíte, co je z hlavy a co z vnitřní moudrosti. Snadněji se budete rozhodovat sami za sebe. Bez strachu a hlubokých nejistot, které vás mohly trápit v minulosti. 

Pozvednete energii svého těla. Pokud máte časté únavy, výkyvy energie, kdy jste chvíli nabití energií a za chvíli vyčerpaní, naučíte se „zlatou střední cestu“. Stane se tak i díky tomu, že v rámci tohoto cyklu se spojíte mnohem lépe s vnímavostí a citem ve svém těle. Získáte nástroje, jak toto spojení přirozeně udržovat. 

Celkově se víc uvolníte, získáte životní nadhled, nebudete se již ztotožňovat s čímkoliv, co nejste. Budete prožívat z hlubšího Já, které je ve spojení se vším, co je. 

 

 

Jedinečné prostory / Centrum Živá voda

Celý tento cyklus bude probíhat v osvědčeném Centru Živá voda. V těchto prostorách pracuji od jejich počátků v roce 2019 a jsou neuvěřitelným přínosem pro tento typ seminářů a cyklů. 

Málokde jako lektor a terapeut zažívám takovou celistvou podporu. A z ohlasů účastníků seminářů vnímám, že to mají stejně. 

Vnitřní i vnější prostory jsou majiteli Evou a Milošem výjimečně opečovávané a udržované, nejen po praktické, ale také po energetické stránce. To umožňuje, aby účastníci seminářů mohli „jít“ s důvěrou a pocitem bezpečí do jakýchkoliv osobních témat. 

Velký sál, čisté pokoje se zázemím, jídelna s pramenem, krásná zahrada, potok na pozemku, venkovní lázně,.. Pro tento cyklus máme prostě jedinečné zázemí. 

 

Proč do toho jít

Protože neexistuje lepší investice do sebe sama a vašich blízkých vztahů. V minulosti jsem někdy váhal, jestli dát peníze, čas, pozornost a energii do svého rozvoje. A vždy se mi vše vrátilo násobně. Nejen mně, ale skrze mne i všem, které mám ve svém srdci, ve svém životě.

Dnes mám důvěru v Život, kterou jsem vždy nemíval. Víc svobody, lásky ve vztazích, vědomí, síly a vnitřní radosti, než jsem měl ve dvaceti, třiceti letech. 

Nic z toho by nebylo, kdybych se nevydal na cestu vnitřních změn. Bylo to to nejlepší rozhodnutí mého života. 

Nacházíme se v čase celoplanetární transformace, která probíhá na mnoha úrovních současně. Celý svět se proměňuje stále rychleji a není již možné stát na místě. 

Jdeme buď dopředu, nebo jdeme dozadu. 

Ten pohyb je horizontální i vertikální. Jen když se spojíme s hloubkou v sobě, se svými dary, intuicí a hlubší moudrostí, tak jsme místo v dětinském odporu v lásce, síle a tvořivosti. Jsme zralou bytostí, místo abychom zatěžovali druhé svými dlouho neřešenými záležitostmi. 

Jdeme vstříc potřebným vnějším i vnitřním změnám. Co je pro jiného stres, pro nás je objevování & dobrodružství. Příležitost něco se naučit a poznat sebe a fungování světa v souvislostech. 

Dokážeme zůstat uvolnění a nepřijít o energii & čas, i když jiní jsou ve strachu, panikaří, stahují se a odpojují se od života. Jsme inspirací svému okolí, aniž bychom něco někomu „tlačili“. Prostě jdeme příkladem tím, kým jsme. 

Když zpracujeme svá důležitá životní témata, dostáváme se – dříve či později – do přirozeného spojení se svým posláním, svým životním smyslem. Jsme ve službě celku. Bytostně to cítíme. A to nám přináší další radost a uspokojení. 

Registrace a časy konání 

Registrace jsou první den vždy od 18h. Závěr je kolem 16h odpoledne.

Všechny detailní organizační informace vždy dostanete před konáním jednotlivých částí cyklu. 

Přehledné termíny jednotlivých částí Cyklu Esence Života v roce 2023:

 25. – 29. leden (středa až neděle)

22. – 26. únor (středa až neděle)

26. – 30. duben (středa až neděle)

24. – 28. květen (středa až neděle)

Cena

18750 Kč za tři hlavní části cyklu, kdy už budeme pracovat ve stálé skupině.  Můžete si domluvit individuální splátkový kalendář s Terkou Kottovou, napište to do poznámky, podmínkou je zaplatit plné lektorné během roku 2023.)

10 procent dolů pro páry, tedy 16875 Kč

Plus strava a ubytování 970 Kč / den

Finanční zvýhodnění platí zpětně i pro již přihlášené. 

Místo konání

Centrum Živá voda, 544 01, 143 Kohoutov

Mapku a info k příjezdu & kontakty na spolujízdu dostanete včas.

Storno podmínky: Při zrušení účasti více jak 30 dní před konáním semináře je storno 50 procent zaplacené částky. Při zrušení účasti méně jak 30 dní před konáním semináře je storno 100 procent (nebo nabídněte náhradníkovi svou účast).


Jsem ve službě smysluplného života. Tvořivě propojuji jednotlivce, páry a rodiny s jejich podstatou, přirozenými záměry, zdroji a dary. Podporuji principy jednoduchosti a opravdovosti, vnitřní klid a lásku v každodenních vztazích.

Moje poslání

Podrobnosti

Zahájení:
25/01/2023 | 18:00
Ukončení:
28/05/2023 | 16:00

Místo konání

Centrum Živá voda
143 Kohoutov, 54401 + Google Mapa