Vyberte stránku

KALENDÁŘ AKCÍ


Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Transformace a Znovuzrození | Oheň a Voda

30.Březen | 18:00 - 02.Duben | 15:00

Oheň | Živel Transformace

Oheň je mocný živel, užitečný nástroj a moudrý symbol. Je součástí všech rituálů, které pro muže a ženy připravuji. Když pracujeme se skupinou srdcí v kruhu, vždy je uprostřed rozsvícená svíce. Oheň je součástí mé ranní púdžy, rituálu uctívání toho, že mohu žít život tady na Zemi, se vší tou zemskou i nadpozemskou podporou, která je tady pro nás přítomná. 

Když vidím plápolající plamen, vede mne to do přítomnosti. Vnímám tu sílu a přitom křehkost života. Těším se z tepla, které oheň dává. Spojuji se s ohněm uvnitř sebe. 

Oheň má v našich životech mnoho podob. Je tady oheň vycházejícího slunce, které oznamuje nový den. Mnozí vnímají jiskru své duše, té nositelky mnoha zkušeností. Poznáváme vášeň naší intimity a sexuality. Teplo lidského těla. Oheň naších emocí, který plane někdy až nekontrolovatelně. Tento živel je také úžasným symbolem spojení mezi lidmi, propojením komunity, která se schází v hřejivé blízkosti ohně. 

Plameny jsou očistné, proměňují hmotu. Proto byl oheň vždy považován za symbol transformace. 

V divoké přírodě Novohradských hor vás čeká posvátný Rituál Ohně. Necháte se vést Existencí a plamenným živlem. Skrze jednotlivé vrstvy prožívání, půjdete postupně až do hlubin sebe sama.. k esenci svého autentického já. Vedeni nejen ohněm, ale také prastarými stromy, které jsou němými svědky proměn ročních období. 

Najdete své místo v kruhu kolem ohně, v kruhu blízkých duší. Ve spojení srdcí, budete poznávat sounáležitost komunity lidí, pro které je životní hodnotou opravdovost. 

V další vědomé práci budete vnímat to jemné volání jiskry svojí duše. Necháte se podpořit elementy, abyste se postupně ukotvili ve svém středu, vedeni tichým hlasem svého nitra. 

Na tento prodloužený víkend s podporou ohně a hluboké, jemné rituální, terapeutické a meditativní spolupráce, budete ještě dlouho vzpomínat. 

Voda | Živel Znovuzrození 

 „Voda je zvláštním živoucím organismem se zvláštními zákony.“ Viktor Schauberger

Všechen život na Zemi vzešel ze slaných vod prvních oceánů. Voda je naší prvotní Matkou. Dodnes nikdo plně nerozumí tomu, proč má voda tak neobvyklé vlastnosti. Ve vodě se nachází komplikované a přitom stabilní struktury, ve všech jejích skupenstvích. Dalo by se říct, že podle toho, v jakém prostředí se voda nachází, má také svůj charakter, svou duši. Přejímá energie z okolí a dává je dál.

Voda je v tradičních kulturách spojená s východem, s počátkem. Na jaře se s probouzením přírody dává do pohybu, přináší život do krajiny na povrchu, i pod povrchem. Stromy denně přečerpají desítky litrů této blahodárné, základní tekutiny v nekonečném koloběhu.

„Bez zdravého lesa není zdravé vody, zdravé krve.“ Viktor Schauberger

Plodová voda je náš prvotní živel. Známe očistnou sílu slz. Tanec v dešti je velkou lidskou radostí. Bělostný sníh a led spočívá jako pokrývka na krajině a přináší nepopsatelné blaho na těle i na duši. Vrací nás k tichu našeho nitra. Každá jedna vločka je jedinečná. I ve své pomíjivosti.

Voda má obrovskou sílu, neodolá jí ani skála. Dokáže se dostat hluboko a vytáhnout na světlo světa to, co bylo dlouho ukryto v temných hlubinách. Tělo je z 90 procent voda, naše tepající srdce přenáší krev až do konečků našich prstů. Doslova námi proudí život, s vodou jako nositelkou prány, čchi, energie.

O tomto prodlouženém víkendu budeme ve spojení nejen s ohněm, ale také s vodou. Ať už budeme kdekoliv, necháme se Matkou Vodou vést. Otiskneme do vody svou energii, a necháme čistou vodu Novohradských hor, aby se nás dotkla až na úroveň jednotlivých buněk. Budeme s vodou komunikovat jako s bytostí, jako s živoucím živlem. Necháme ji na sebe léčivě působit.

Nakolik dokáži plynout se životem? Pouštět se svých ambicí a dosahovat bez úsilí toho, co je dědictvím mého rodu, mé duše? Umím se odevzdat, i kdyby to znamenalo vydat se do nejspodnějších míst sebe sama? Pustím se minulosti natolik, aby se mohlo zrodit to, co je v tomto čase aktuálně živé?

Rituál Vody přinese znovuzrození. Proběhne v jarní přírodě, s podporou vodního živlu a bytostí, kterým je voda přirozeným elementem. Čeká vás očista, obnova, restart na úrovni těla, srdce, duše i mysli.

Voda je pro mne tím hlavním živlem, mám k ní speciální vztah od dětství. Věřím, že pro vás dokážu spoluvytvořit jedinečný prožitek a po této části bude pro vás voda skutečně živým průvodcem.

Pro koho

Seminář Tě podpoří, pokud právě objevuješ cestu k vnitřní síle, opravdovosti a lásce bez podmínek. Třeba cítíš, že Tvé vztahy mohou zrát do většího pochopení, inspirace, intimity a sounáležitosti. Vnímáš své spojení s přírodou a léčivou podporu, kterou Ti může Matka Příroda nabídnout na těle, i na duši. Nebo se uvolňuješ do tvořivé práce pro druhé, do poslání, které si Tě dlouho volalo.  

Metody

Všechny přístupy níže mám odzkoušené mnoha lety práce s klienty a ve své každodenní praxi. Níže najdete metody, se kterými budeme na prodlouženém víkendu pracovat individuálně, i skupinově. 

KONSTELACE

Mají nesmírnou sílu a účinek. Tuto jedinečnou metodu používám již pomalu deset let jak v terapii, tak v koučinku a osobním rozvoji celkově. Konstelace umožňují, abychom viděli svoje současné místo v životě.

Skrze konstelace se můžeme dívat v detailu na konkrétní téma, nebo získat nadhled a dívat se v souvislostech na celý náš život, na vazby, vztahy, zažité vzorce chování, apod. Konstelace jsou jako divadelní hra, která má reálný základ. Ve spojení s přírodou objevuji poslední roky nový rozměr konstelací.

RITUÁLY

Rituál je ohraničen v čase a prostoru. Je vedený lektorem, často jednoduše, s podporou několika principů. Podporou je okolní příroda, naši předci a průvodci a hudba.

Pracujeme s vašimi individuálními a se skupinovými záměry.

Rituál nám umožňuje překročit do dalších fází naší životní cesty. Uzavřít volné konce. Pustit se něčeho, co nám již nijak neslouží. Objevit své zdroje a tvořivé úhly pohledu na své životní situace.

V Rituálu procházíte silovými / léčivými místy. Často se pracuje s archetypy a univerzálními symboly, které jsou tady již po tisíce let. To vše v bezpečí chráněného rituálního prostoru.

Rituály propojují rozumové i pocitové chápání života v jeho podstatě. Zahrnují tělo, srdce, mysl i duši. Jsou jedinečným celistvým přístupem k osobnímu rozvoji. 

Rituál je třeba zažít, slovy to tak úplně nelze předat.

KOUČINK

S klienty rozvíjím vlastní koučinkový přístup, který vychází z koaktivního koučinku a propojuje levou a pravou mozkovou hemisféru. Tím se dostáváme do stabilního kontaktu se svými zdroji, s intuicí a kreativitou.

Tímto způsobem nacházíte vlastní odpovědi, nejste tak závislí na lektorovi, ani na nikom jiném, objevujete vlastní zdroje moudrosti. Tím, že jste v koučinku jak v dávající, tak v přijímající roli, získáváte spoustu zkušeností, obzvlášť když pracujete v podpůrných profesích. 

KRUHY SDÍLENÍ

Možnost sdílet skutečně ze srdce, z podstaty své duše, je nesmírně léčivým prožitkem. Často touto cestou nacházíme sílu otevřít se ve své nejhlubší opravdovosti a zranitelnosti. Když se kruh sdílení podaří, odchází staré bolesti a nepochopení přirozeně a s lehkostí. V takový moment víte, že nejste na nic sami.

EXTATICKÝ TRANZOVNÍ TANEC

Tady také navazujeme na tradici našich předků. Do hloubky se spojujeme s vnitřní moudrostí.  V přítomnosti, pohybu a dechu budeme poznávat sebe způsobem, který jde za všechny nálepky, koncepty a myšlenkové vzorce.

Extáze a trans přichází v bezpodmínečném spojení se sebou, se samotným Bytím, v přítomném proudu samotné Existence.

DOTEK TĚLA A DECH

Pracuji skrze prastaré tradiční techniky z oblasti buddhismu, kašmírské tantry a advaity. Toto jsou nesmírně účinné přístupy pro energetickou obnovu svého těla. A stejně tak je prostor na čistě spontánní & intuitivní přístup k doteku a tělu.

MEDITACE A VIZUALIZACE

Rozvinul jsem vlastní, holistický přístup k statickým i dynamickým meditacím, které vás budou provázet každé ráno jednotlivými dny tak, aby byla co nejvíce podpořena témata, se kterými budeme zrovna pracovat. Objevíte, jaký meditační přístup je vhodný právě pro vás. 

 

Pár slov k lektorovi

Můj táta byl horolezec a vodák a hned jak jsem začal dělat první krůčky, bral nás s mámou do lesů a hor. Když jsem byl malý pořídili jsme chatu u hradeckých lesů. Prodléval jsem spoustu času u rybníku Datlík, který měl po březích tehdy divokou přírodu, prastaré stromy se klenuly nad vodou, stále bylo co objevovat a načerpávat. Tohle byla divočina mého dětství. 

Část života jsem potom pracovně pobýval v Severní Americe a Karibiku, později se ženou v Norsku. S rodinou se rádi vydáváme na delší cesty za poznáním. Mojí srdcovkou jsou dodnes Kolumbie a Japonsko.

Dnes jsem 30 let v osobním rozvoji, 15 let se pravidelně věnuji meditaci. Posledních 10 let spolupracuji s klienty jako lektor, kouč a terapeut. Během své praxe jsem byl nejméně u 1450 jedinečných lidských příběhů. Lektoroval jsem 150 kurzů & rozvojových akcí skupinám na míru. Připravil jsem 380 článků, rozhovorů a videí na téma vztahů, psychosomatiky, meditace, profesní podpory a rovnováhy v životě. Máme za sebou s muži a ženami řadu přírodních rituálů a pobytů.

S manželkou Ivou jsme spolu od roku 2007, společně vychováváme syna Jakuba. 

Čtyři živly

Každý ze dvou seminářů je ve znamení dvou živlů. Oheň a Voda. Vzduch a Země. Živly jsou základní kameny celé existence, pro život potřebujeme všechny. 

Každý živel přináší něco jedinečného. Vede nás a inspiruje ve všech životních oblastech. Je naší neoddělitelnou součástí. Je základním projevem přírody, která přináší rovnováhu, sílu a uvolnění našemu tělu, radost a lásku do vztahů, naplnění a inspiraci do povolání a poslání. 

Na seminářích se dostanete do velmi blízkého kontaktu se živly. Mnoho času budeme společně pod zelenou klenbou stromů, na březích vod, v kopcích a horách. Současně však budeme mít také zázemí  seminářových center a výtečnou stravu. 

Čekají nás živlové rituály. Krásná druidská, meditativní spolupráce. Potkáte se s esencí každého živlu a zjistíte, co vám přináší ve vaší současné životní situaci. Budete se učit, jak být přirozenými terapeuty sobě sama i mezi sebou navzájem. 

Díky čisté podpoře přírody a jednoduchým životním přístupům na úrovni těla, duše, mysli a srdce si mnohem víc uvědomíte své vnitřní energetické pole.

Příroda vám bude učitelkou, která vás přivede do trvalejšího spojení s bytím. 

Časový harmonogram a místa konání.: 

Živel Ohně a Vody / 30. března až 2. dubna / Boží v Novohradských horách

Živel Vzduchu a Země / 22. až 25. června / Centrum Buchov

Uvědomila jsem si, že je krásné být sama sebou, najít opravdu sama sebe, upevnit sebevědomí a posílit radost ze života, takového, jaký je.

Markéta

Cyklus Esence Života

Líbila se mi různorodost a postupné prohlubování tématu, vzájemná otevřenost a upřímnost s ostatními účastníky. Osobně si dlouho procházím těžkým obdobím a zde mi bylo umožněno nenásilně prohlédnout svou zachmuřenost. Některá cvičení mne překvapila svou silou otevírat mysl a srdce současně. Určitě se zase rád zúčastním dalších seminářů.

Petr

Semináře v roce 2022

Ze semináře si odnáším vděčnost, že jsem si dovolila se na něj přihlásit a dovolila si vypnout mysl, nalaďovat se na své tělo, užít si hodně hudby a tance, potkat fajn lidi…Odnáším si poznání do hloubi duše o lidské křehkostí a zároveň mocné síle. A také potvrzení toho, že naše tělo je náš důležitý nástroj a mezi nebem a zemí jsou pomocníci, kterým na nás záleží. 

Jindra

Cyklus Esence Života

Nebe na Zemi pro mě bylo o hluboké práci – o pohledech do sebe sama a na sebe sama. Díky rituálům, různým cvičením a díky té uzavřené a na sebe naladěné skupině jsem dokázal v sobě najít sílu a podívat se na věci, na které jsem se jinak nebyl schopen podívat – do kterých jsem se předtím bál jít a odkrýt je.

Nebe na Zemi je zlomový kurz, který vás naučí jak prožívat sám sebe!

Ruda umí vytvořit bezpečné prostředí, kde se člověk umí otevřít. Prostředí, kde není žádné posuzování, kde člověk může být sám sebou. Navázali jsme zde nová, krásná přátelství.

Nebe na Zemi pro mě bylo nezapomenutelné, nepřekonatelné. Těžko se mi popisuje slovy, to co mi dalo Nebe na Zemi. Je to, jako když se s dvojrozměrného obrazu stane trojrozměrný. Získala jsem hloubku, jistotu a jiný obraz.  A celá skupina dávala pocit bezpečí, otevřenou náruč, podporu, ocenění, soucit i pochopení.

Nebe na Zemi bylo plné nových zážitků. Ukázalo mi to úplně nový rozměr – nový náhled na život. Jsem neskutečně vděčná, že jsem měla možnost pracovat a být součástí takovéto skupiny.

5x reference od účastníků cyklu v roce 2019

Cyklus Nebe na Zemi

Cena

Lektorné je 4700 Kč

Ubytování a strava se platí zvlášť na místě konání. V průměru to vychází 450 Kč za plnou penzi / den. A ubytování cca 600 Kč / den. 

Časový harmonogram živlových a mužských seminářů

Živel Ohně a Vody / 30. března až 2. dubna / Boží v Novohradských horách

Mužský seminář / 11. až 14. května / Boží v Novohradských horách 

Živel Vzduchu a Země / 22. až 25. června / Centrum Buchov

Mužský seminář / 28. září až 1. října / Centrum Buchov

Storno podmínky: Při zrušení účasti více jak 30 dní před konáním semináře je storno 50 procent zaplacené částky. Při zrušení účasti méně jak 30 dní před konáním semináře je storno 100 procent (nebo nabídněte náhradníkovi svou účast). 


Lektor Rudolf Orság: Jsem ve službě smysluplného života. Tvořivě propojuji jednotlivce, páry a rodiny s jejich podstatou, přirozenými záměry, zdroji a dary. Podporuji principy jednoduchosti a opravdovosti, vnitřní klid a lásku v každodenních vztazích. Pracuji z atmosféry přijetí, lehkosti a vděčnosti. Cesta mého osobního rozvoje započala před více jak 20ti lety. Prošel jsem řadou výcviků a víceletých seminářů. S jednotlivci a skupinami pracuji profesionálně 10 let. Připravuji pro vás právě nové semináře, webináře, online program a inspirativní videa pro každodenní život v souladu s celkem. S manželkou Ivou jsme spolu víc jak 15 let, máme syna Kubu. 

Podrobnosti

Zahájení:
30.Březen | 18:00
Ukončení:
02.Duben | 15:00

Místo konání

Retreat Boží Novohradské hory