Vyberte stránku

KALENDÁŘ AKCÍ


Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Oslava jarní rovnodennosti

20.Březen | 17:45 - 20:15

V pondělí 20. března v 22:24 Slunce „překročí“ rovník z jižní na severní polokouli. Když je Slunce přímo nad rovníkem, délka dne i noci se vyrovná. Noc a den trvá přibližně stejný čas, 12 hodin. Nastane jarní rovnodennost, astronomický začátek jara.

Pro naše předky bylo celkem snadné určit čas rovnodennosti. Pro řadu kultur tak byla jarní rovnodennost počátkem roku, časem oslav v souladu s přírodními cykly. Lidé ve spojení s přírodou vnímají, že když Slunce „překračuje práh“, je to příležitost k přechodovým rituálům i pro nás. 

S prodlužováním dnů se vrací Život. Po dlouhé zimě se tělesně více otevíráme, jdeme do větší aktivity. Zevnitř ven. Projevujeme svou energii a tvořivost venku, ve světě.

K oslavě se zapalují ohně, které provází tanec a zpěv. Je tady čas jarních, očistných rituálů. Typickými barvami pro tento čas jsou červená a zelená, které také symbolizují blížící se Velikonoce. 

 

Rovnodennost ~ Uvědomění rovnováhy

Se vším, co se děje, může být někdy náročné nacházet vnitřní a vnější rovnováhu ve svých životech. Když se v čase rovnodennosti sejde skupina mužů a žen ve společném záměru pracovat s tématem rovnováhy, přichází řada cenných uvědomění pro život. 

V rituálním prostoru a posvátné ceremonii se spojíme s Matkou Přírodou. Podpoříme své uzemnění. Procítíme své srdce vnitřního klidu. Obnovíme rovnováhu na úrovni těla, srdce, i mysli. 

Když se otevřeme s důvěrou celému procesu, odpoví nám naše duše tichou radostí, láskou a vnitřní plností. 

Tyto úžasné, přírodní události nás vedou k oslavě života ve všech jeho barvách. S nacházením vnitřní rovnováhy prohlubujeme rezervoár své energie. Snáze se uvolníme v přítomnosti, v radosti z prostého bytí. Ať už sami, nebo s blízkými lidmi. 

Co vás čeká

Sejdeme se při západu Slunce, v kruhu u ohně, v blízkosti očistné vody.  

Pozdravíme tradičním způsobem jarní rovnodennost. Uvědomíme si s podporou meditace, co přináší tato rovnodennost každé(mu) z nás.

Budeme jemným, transformativním způsobem pracovat s jarními očistnými rituály. V kruhu sdílení.

Těšit se můžete na ceremonii jarní rovnodennosti, která bude pracovat s tématem vnitřní a vnější životní rovnováhy. 

A také tentokrát bude tanec u ohně s podporou bubnů, chřestidel a dalších nástrojů.

Rád bych pro vás opět připravil transformativní, srdečnou a povznášející zkušenost ve skupině podobně naladěných lidí.

Pár slov k lektorovi

Můj táta byl horolezec a vodák a hned jak jsem začal dělat první krůčky, bral nás s mámou do lesů a hor. Když jsem byl malý pořídili jsme chatu u hradeckých lesů. Prodléval jsem spoustu času u rybníku Datlík, který měl po březích tehdy divokou přírodu, prastaré stromy se klenuly nad vodou, stále bylo co objevovat a načerpávat. Tohle byla divočina mého dětství. 

Část života jsem potom pracovně pobýval v Severní Americe a Karibiku, později se ženou v Norsku. S rodinou se rádi vydáváme na delší cesty za poznáním. Mojí srdcovkou jsou dodnes Kolumbie a Japonsko.

Dnes jsem 30 let v osobním rozvoji, 15 let se pravidelně věnuji meditaci. Posledních 10 let spolupracuji s klienty jako lektor, kouč a terapeut. Během své praxe jsem byl nejméně u 1450jedinečných lidských příběhů. Lektoroval jsem 150 kurzů & rozvojových akcí skupinám na míru. Připravil jsem 380 článků, rozhovorů a videí na téma vztahů, psychosomatiky, meditace, profesní podpory a rovnováhy v životě. Máme za sebou s muži a ženami řadu přírodních rituálů a pobytů.

S manželkou Ivou jsme spolu od roku 2007, společně vychováváme syna Jakuba. 

Cena

Lektorné 380 Kč

Místo konání

Písník Hrádek u Pardubic (místo setkání bude upřesněno v info emailu)

S sebou

Teplé oblečení k ohni. Čelovku, nebo baterku. Buben, chřestidlo, nebo jiný nástroj, pokud máte a chcete vzít s sebou.

Nalaďte se na sebe, na přírodu, vnímejte co se ve vás děje ve dnech kolem jarní rovnodennosti. Provádějte očistu na úrovni těla, srdce, mysli a duše. 

Ještě jedno pozvání na tuto sobotu

Pokud cítíte, že toto je pro vás skutečně transformativní čas plný příležitostí a rádi byste si dali větší péči, mám pro vás ještě jedno pozvání. Na celý den v přírodě před jarní rovnodenností, v sobotu dne 18.3. Téma opravdovosti.  Budeme spolu-pracovat v malé skupince (cca 5-6 lidí), bude prostor, abych vám dal péči každému individuálně, terapeuticky, konstelačně, koučinkově. Potkáme se s jednotlivými živly u rybníka v lese, a také v přírodním parku Orlice. Bude to vyvážená péče a pozornost pro tělo, srdce, mysl a duši. Seminář: Jarní Rovnodennost | Opravdovost

Storno podmínky: Při zrušení účasti více jak 30 dní před konáním semináře je storno 50 procent zaplacené částky. Při zrušení účasti méně jak 30 dní před konáním semináře je storno 100 procent (nebo nabídněte náhradníkovi svou účast).


Lektor Rudolf Orság: Jsem ve službě smysluplného života. Tvořivě propojuji jednotlivce, páry a rodiny s jejich podstatou, přirozenými záměry, zdroji a dary. Podporuji principy jednoduchosti a opravdovosti, vnitřní klid a lásku v každodenních vztazích. Pracuji z atmosféry přijetí, lehkosti a vděčnosti. Cesta mého osobního rozvoje započala před více jak 20ti lety. Prošel jsem řadou výcviků a víceletých seminářů. S jednotlivci a skupinami pracuji profesionálně 10 let. Připravuji pro vás právě nové semináře, webináře, online program a inspirativní videa pro každodenní život v souladu s celkem. S manželkou Ivou jsme spolu víc jak 15 let, máme syna Kubu. 

Podrobnosti

Datum:
20.Březen
Čas:
17:45 - 20:15

Místo konání

Písník Hrádek u Pardubic