Vyberte stránku

KALENDÁŘ AKCÍ


Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Procitnutí do Života

14/10/2022 | 18:00 - 20/10/2022 | 16:00

Esence Semináře

Víš, jaké to je. Cítit své nezměrné spojení se Životem. Být v souladu s celou Existencí. Ve spojení se vším, co je, až takovým způsobem, že nic dalšího není potřeba. Je to plnost prožitku, která se nezapomíná. Čirá radost, která není vyhrazena jen malým dětem. 

Někdo, kdo je ti velmi blízký se tě dotýká a je tady plně přítomen s tebou. Cítíš propojení na úrovni srdcí a je to jako kdyby se zastavil čas. Po chvíli už tady nejsou dva lidé, ale Jeden / Jedna / Jedno.  

Když se potkáme na hlubší úrovni, tak mizí všechny formy. Spolu s tím i naše představy, cíle a lpění. Je to nesmírně osvobozující pocit. Prostě být. 

Kvůli naší plánující mysli zapomínáme žít. V naší každodennosti je tolik věcí, o které se potřebujeme postarat. Jsme fyzicky tady, ale v mysli jsme často jinde. A zapomínáme na to nejdůležitější, co nám bylo Existencí dáno. Zapomínáme na radost ze života v přítomnosti. 

Vědomí. Dech. Pohyb. Dotek.

To jsou dary, jejichž potenciál nám většinou zůstává skrytý. 

Pokud máš pocit, že sice žiješ, ale „něco chybí“… Jestli toužíš skutečně probudit svou energii. Oživit svoje tělo a vnímat život až do konečků svých prstů. Tak jsi tu správně. 

Týdenní prožitkový seminář Procitnutí do Života tě podpoří v návratu k přirozenosti, svému tělu a podstatě. 

Dej si péči skrze celistvý přístup k tělu s použitím tradičních metod. Dostaň se do hlubokého kontaktu sám / sama se sebou až na úroveň jednotlivých buněk ve Tvém těle. 

Tvoje energie čeká, až se bude moci konečně osvobodit z hlubin tvého těla. Tělo nepotřebuje víc konceptů, plánů a představ. 

Tělo potřebuje svobodně dýchat a radovat se z doteku se sebou sama i s druhými. Můžeš tak objevovat skutečnou vitalitu a živelnost. Objevíš, že co jsi považoval za nemožné, je realitou. 

Jemně a citlivě budeme pracovat s dlouho zadržovanými emocionálními bolestmi ve svém těle. Je toho tolik, co jsme v sobě věznili a nedovolili tomu volný projev, protože jsme nesměli, nebo nemohli. Teď už smíš být sám / sama sebou. Před tebou se otevírá brána k Procitnutí do Života. 

Dovol si alespoň na týden nechat všech povinností & starostí a dej plnou péči sám / sama sobě. Toto je jedinečná příležitost načerpat síly a vrátit se ke svému spojení s nitrem. Návrat ke spojení s přírodou v barvách podzimu.

Někdy je potřeba „všeho se načas pustit“, abys mohl / mohla zase najít sám / sama sebe. Seminář Procitnutí do Života oslovuje ty z vás, kteří se vrací k živosti, hravosti a radosti ze života ve svém těle. 

Čeká Tě týden plný tance, spontánního pohybu a vědomého & léčivého doteku. Propojíš se se sebou díky jednoduchým přístupům a metodám, které zakoření do Tvého každodenního života. A přinesou lehkost. 

Připrav se na posvátnou Kakao Ceremonii, která bude příležitostí otevřít své srdce Životu. 

Projdeš Rituálem Propojení Mužského a Ženského Principu. 

Procitnutí do Života je jedinečnou příležitostí pro ženy i muže.

Intimita a otevřenost ~ Cesta uzdravování

Seminář je jak pro páry, tak pro jednotlivce. Během tohoto týdne budeš  přirozeným způsobem objevovat svou schopnost být s druhým tak intimně, láskyplně, autenticky a otevřeně, jak si jen dovolíš.

Být skutečně intimně s druhými, to není nutně o nahotě. Je to o naší schopnosti otevřít se nejprve sami sobě a pustit se jakýchkoliv skrytých záměrů, představ a cílů. Pak je teprve možné skutečné spojení s druhým člověkem a probíhá uzdravování starých ran ~ u obou zúčastněných.

Nabízí se Ti příležitost objevovat sebe sama a své spojení se Životem tak, jako dosud na žádném samostatném semináři, který jsem připravoval. 

To vše v bezpečném prostoru, mezi vědomými lidmi, kde si budeš moci nastavit zdravé hranice v souladu se svým současným nastavením. 

Přístup osvědčený mnoha lety

UVĚDOMĚNÍ – AKTIVACE ZDROJŮ – PROŽITEK – KAŽDODENNOST

Postupně během 10 let rozvíjím přístup v práci s muži a ženami. 

Co nejlépe funguje? Co přináší trvalé prospěšné změny do života? 

Na začátku je vždy Uvědomění. Díky nějaké situaci jasně vidím, že se něco potřebuje změnit. Dojde mi důležitá souvislost. Vidím, jak žiji svůj život, své vztahy. Vidím, kde jsem žil/a dosud na svůj úkor. Kde jsem se odpojoval/a a zavíral/a sobě i druhým. A s tím se uvolní nová energie, ochota riskovat, rozhodnout se, jít za svou komfortní zónu. Objevovat život ve své celistvosti. 

Aktivace zdrojů je o tom, abych se nechal/a podpořit. Od někoho, kdo je v nějaké oblasti dál, od skupiny lidí, kteří jsou připraveni také na vnitřní a vnější změny. Staré záležitosti mají v našich životech velkou setrvačnost, s aktivací zdrojů se zvyšuje násobně pravděpodobnost, že dojde ke změně. V tento moment objevujeme své skutečné potřeby, nastavujeme si zdravě hranice s druhými, čerpáme ze síly svých rodů a rodin. 

Prožitek je nesmírně důležitý, protože informace jinak zůstává jen v hlavě. V prožitku je zapojená celá naše bytost a my skutečně zažíváme, jak by věci mohly být v našem každodenním životě. Na seminářích se to s podporou daří snadněji, než v běžném životě. Máme vhodné podmínky a cítíme skupinovou energii. Jakmile se však prožitek „usadí“ v našem těle, našem srdci, máme z poloviny vyhráno. 🙂

A tím se dostáváme k poslední části a tou je Každodennost. V ní „ukotvujeme“ prožitky do svého života. Dnes, zítra, pozítří,.. Díky bdělosti a našemu vědomí už vidíme, jak žijeme. A díky všem čtyřem elementům pracujeme se svými každodenními zvyky, pracujeme v přítomnosti na tom, aby to, co dokážeme na seminářích, bylo prosté a samozřejmé i v našich životech. 

Seminář je postaven tak, abyste použité metody snadno přinesli do svého každodenního života ve formě drobných prospěšných zvyklostí a rituálů. 

Pár slov k lektorovi & Reference

Roky jsem se hledal, než jsem objevil své poslání. Spíš by se dalo říct, že tohle poslání si mne našlo postupně samo. S tím, jak jsem nacházel postupně sám sebe.

Už na střední a vysoké škole jsem zkoušel všechny možné práce. Po vysoké jsem pracoval na zaoceánských lodích jako manažer telekomunikací. Následně na konzultantských pozicích ve středně velkých firmách a pak i v korporátu pro Accenture, ČSOB a KBC. Postupně jsem z technického oboru přešel k tomu, co miluji a kde jsou mé dary.

Co bylo koníčkem od 13 let, stalo se mou srdcovou profesí ve 33 letech. 

Dnes jsem 29 let v osobním rozvoji. Posledních 10 let spolupracuji s klienty jako lektor, kouč a terapeut. Během své praxe jsem byl nejméně u 1400 jedinečných lidských příběhů. Lektoroval jsem 135 kurzů & rozvojových akcí skupinám na míru. Připravil jsem 380 článků, rozhovorů a videí na téma vztahů, psychosomatiky, meditace, profesní podpory a rovnováhy v životě.

Doporučuji Tě za sebe všem, kteří jsou ve složitých životních situacích, nevědí si rady se životem a potýkají se s hledáním sama sebe. Vytvářiš šanci pro nový start a nasátí nově nalezené životní energie. Jsi průvodce s respektem k citlivosti témat, klidný přístav ve světě roztřístěných emocí , vše se děje profesionálně a zodpovědně.

Roman Drahoňovský

Seminář Vztahy Zdrojem Radosti 2016

Velmi silný pro mě byl konstelační večerní rituál, ale v podstatě seminář byl plný různých věcí, které se mě velmi dotkly a hodně mi osvětlily. I teď když o tom píšu, tak jsem stále naprosto dojatá z toho všeho, co jsem zažila. Program neměl chybu, naprosto precisně zpracovaný, krásně vše na sebe navazovalo a vše bylo srozumitelné.

Lenka Krakovská

Setkání Blízkých Duší 2021

Tenhle seminář může být bránou k daleko plnějšímu a šťavnatějšímu žití. Je pro ty, kdo se nebojí jít rovnou k podstatě.

Lucie Němcová

Od Smrti k Životu 2021

Kurz mi přinesl lásku, soucit, vhled a porozumění. Zjistil jsem, co je v plnohodnotném životě důležité.

Martin Heimerle

Setkání Blízkých Duší 2021

Prožitkové & celostní metody

Hudba

Na seminářích pracujeme s podporou úžasné hudby a pohybu. Tohle je cesta, jak vypnout hlavu a jít do své spontánnosti, citlivosti a fyzického kontaktu s druhými. Hudba a tanec umožňují, abychom se naladili na sebe sama. Hudba je průvodcem, pomáhá propustit, uvědomit, přijmout, otevřít se Životu. Čeká vás spousta výborné hudby z mnoha nejrůznějších žánrů. 

Extatický a Tranzovní Tanec 

Tímto způsobem navazujeme na tradici našich předků. Do hloubky se spojíme s vnitřní moudrostí. Poznáváme, jaké to je být naplno v těle a užívat si pomalý i rychlý rytmus.

V přítomnosti, pohybu a dechu budeme poznávat sebe způsobem, který jde za všechny nálepky, koncepty a myšlenkové vzorce. Extatický tanec nám umožňuje propojit se s vnitřní radostí a živelností. Spojíme se se zdroji, které nám běžně nejsou dostupné. 

Trans přichází v bezpodmínečném spojení se sebou, se samotným Bytím, v přítomném proudu samotné Existence. Během tohoto týdne se doslova protancujeme k životní lehkosti a přirozené moudrosti. 

Kakao Ceremonie

Kakao ceremonie a oslavy existují již mnohá staletí. Započaly pravděpodobně s civilizacemi Mayů a Aztéků ve střední a jižní Americe. Čisté, přírodní kakao se používá dodnes jako přirozená medicína od Matky Země, která prospívá na úrovni fyzické, mentální a spirituální. Používá se proto v šamanských a tradičních ceremoniích a narozdíl od jiných látek není kakao halucinogenní, ani psychedelické, nepřináší náročné stavy.

Kakao se jemným způsobem dotkne vašeho duchovního srdce. Přináší hlubší spojení se sebou, s dalšími lidmi, přináší euforizující stavy (uvolňuje přirozené látky našeho těla – endorfiny), které nemají žádné dojezdy a kocoviny, jak tomu může být u drog a alkoholu. 

Jedná se o bezpečnou, přirozenou látku, což je pro mne jako terapeuta stejně důležité, jako samotné účinky této medicíny. 

Při kakao ceremonii se pracuje s vašimi aktuálními záměry. 

Na fyzické úrovni posiluje přírodní, nezpracované kakao imunitní systém, snižuje cholesterol, posiluje vitalitu, kreativitu a koncentraci.

Čisté kakao je připravováno s vodou. Je tedy vhodné i pro vegany. Je možno si dochutit pomocí skořice, chilli, nebo javorového sirupu.

Rituál Propojení Mužského a Ženského Principu

Zas a znovu se mi v osobním životě i v praxi s vámi ukazuje, jak důležitá je vnitřní rovnováha. Jak zpodobňuje i východní symbol Jin-Jang. Mužské a ženské energie jsou uvnitř nás neoddělitelné, ať už jsme muž, nebo žena. 

Ženský princip je životodárný a proměnlivý. Má schopnost propojovat. Je obdařen intuicí, harmonií a nevysvětlitelnou tvořivostí. V mužském principu nacházíme přímočarost a logiku. Mužský princip je expanzivní. Nachází poslání ve světě. Má jasné zaměření a smysl pro hierarchii.

Většina lidí inklinuje jen k jednomu principu, podobně jako ve svých životech upřednostnili jen jednoho ze svých rodičů. Ve vyváženém spojení obou principů však nacházíme životní naplnění a štěstí. 

Co je to rituál? 

Rituál je ohraničen v čase a prostoru. Je vedený lektorem, často jednoduše, s podporou několika principů. Podporou je okolní příroda, naši předci a průvodci a hudba. 

Rituál nám umožňuje překročit do dalších fází naší životní cesty. Uzavřít volné konce. Pustit se něčeho, co nám již nijak neslouží. Objevit své zdroje a tvořivé úhly pohledu na své životní situace.

V Rituálu procházíte silovými / léčivými místy. Často se pracuje s archetypy a univerzálními symboly, které jsou tady již po tisíce let. To vše v bezpečí chráněného rituálního prostoru.

Rituály propojují rozumové i pocitové chápání života v jeho podstatě. Zahrnují tělo, srdce, mysl i duši. Jsou jedinečným celistvým přístupem k osobnímu rozvoji.

Rituál je třeba zažít, slovy to tak úplně nelze předat.

Transformativní práce s tělem

Toto je skutečně podstatná část celého týdne. V týdnu Procitnutí do Života budeme bezpečným a pozvolným způsobem pracovat s tělem přes jemný & vědomý dotek. Tak, aby se mohly uvolnit emocionální energie, které byly dlouho uloženy v našich tělech a bránily nám ve spojení se životem v přítomnosti.

Čekají vás prastaré tradiční techniky z oblasti buddhismu, taa, kašmírské tantry a advaity, kterými se lektor zabývá intenzivně poslední desetiletí. 

Objevíte zázračný účinek taoistických energetických masáží.

Skrze své tělo a pomalý pohyb se spojíte se spontánností, hravostí a přítomností. S podporou tisíciletých, tradičních tantrických metod, které byly předávány v tradici kašmírských jogínek.

Získáte přístup k jedinečné dechové technice, která vychází z tradičního tibetského buddhismu a dlouho byla předávaná jen tajně. 

Naučíte se vědomě pracovat se svou vnitřní energií praktickou cestou. 

Vedeným, spontánním a intuitivním způsobem budete pracovat ve dvojicích, trojicích a čtveřicích. 

V tomto týdnu dáte spoustu péče a pozornosti svému tělu. Získáte rovnováhu v dávání a přijímání. Objevíte svoje skutečné potřeby a mnohem lépe se naučíte nastavovat si zdravě hranice.

Koučink

S klienty rozvíjím vlastní koučinkový přístup, který vychází z koaktivního koučinku a propojuje levou a pravou mozkovou hemisféru. Tím se dostáváme do stabilního kontaktu se svými zdroji, s intuicí a kreativitou.

Tímto způsobem nacházíte vlastní odpovědi, nejste tak závislí na lektorovi, ani na nikom jiném, objevujete vlastní zdroje moudrosti. Tím, že jste v koučinku jak v dávající, tak v přijímající roli, získáváte spoustu zkušeností, obzvlášť když pracujete v podpůrných profesích.  

Konstelace

Mají nesmírnou sílu a účinek. Tuto jedinečnou metodu používám již pomalu deset let jak v terapii, tak v koučinku a osobním rozvoji celkově. 

Konstelace umožňují, abychom viděli svoje současné místo v životě. 

Skrze konstelace se můžeme dívat v detailu na konkrétní téma, nebo získat nadhled a dívat se v souvislostech na celý náš život, na vazby, vztahy, zažité vzorce chování, apod. Konstelace jsou jako divadelní hra, která má reálný základ.

Na semináři Procitnutí do Života bude dostatek prostoru pracovat s konkrétními záměry a zakázkami některých účastníků tak, aby to bylo přínosné a „léčivé“ pro celou skupinu. 

Kruhy sdílení 

Na týdenních seminářích bývají kruhy sdílení hluboké a velmi léčivé.  Máte možnost sdílet skutečně ze srdce, z podstaty své duše. A často nacházíte sílu otevřít se ve své nejhlubší opravdovosti a zranitelnosti. Když se kruh sdílení podaří, odchází staré bolesti a nepochopení přirozeně a s lehkostí. V takový moment víte, že nejste na nic sami. 

Mým oblíbeným způsobem je ženský kruh v mužském kruhu a obráceně. To vyžaduje velkou důvěru, pokoru a citlivý přístup. Máloco je tak léčivé. Máloco přináší uzdravení starých rodových traumat mezi muži a ženami. 

Meditace & Vizualizace

Meditace a vizualizace jsou cestou, jak se uvolnit do přítomného okamžiku. Čekají vás statické i dynamické meditace, které vás budou provázet každé ráno jednotlivými dny a přinesou více citlivosti, radosti a uvědomění do každodenního prožívání na semináři. 

A současně rozvinete svoji schopnost vizualizace. Uvidíte, jakou symboliku a sílu má váš vnitřní svět. 

Naučíte se tvořit hlubší záměry, které jsou v souladu s podporou vašich předků, přírodních a dalších průvodců.

Objevíte, jaký meditační přístup je vhodný právě pro vás. 

Registrace a čas konání

Registrace jsou v pátek 14. října 2022 od 18h. Večeře bude od 19h a od 20h je program. Závěr bude ve čtvrtek 20. října kolem 16h odpoledne

Cena

Do konce září 2022 platí pro všechny zvýhodněné lektorné: 8900 Kč (o 500 Kč méně)

Strava a ubytování cca 850 Kč / den se platí na místě.

Místo konání

Centrum Živá voda, Kohoutov 143, 544 01

PROSTORY / CENTRUM ŽIVÁ VODA

Týdenní seminář bude probíhat v osvědčeném Centru Živá voda. V těchto prostorách pracuji od začátku roku 2019 a jsou neuvěřitelným přínosem pro tento typ seminářů a cyklů. 

Málokde jako lektor a terapeut zažívám takovou celistvou podporu. A z ohlasů účastníků seminářů vnímám, že to mají stejně. 

Vnitřní i vnější prostory jsou majiteli Evou a Milošem výjimečně opečovávané a udržované, nejen po praktické, ale také po energetické stránce. To umožňuje, aby účastníci seminářů mohli „jít“ s důvěrou a pocitem bezpečí do jakýchkoliv osobních témat. 

Velký sál, čisté pokoje se zázemím, jídelna s pramenem, krásná zahrada, potok na pozemku, venkovní lázně,.. Pro tento cyklus máme prostě jedinečné zázemí. 

Storno podmínky: Při zrušení účasti více jak 30 dní před konáním semináře je storno 50 procent zaplacené částky. Při zrušení účasti méně jak 30 dní před konáním semináře je storno 100 procent (nebo nabídněte náhradníkovi svou účast). V případě karantény / izolace v důsledku covidu budete moci použít platbu v náhradním termínu. 


Lektor Rudolf Orság: Jsem ve službě smysluplného života. Tvořivě propojuji jednotlivce, páry a rodiny s jejich podstatou, přirozenými záměry, zdroji a dary. Podporuji principy jednoduchosti a opravdovosti, vnitřní klid a lásku v každodenních vztazích. Pracuji z atmosféry přijetí, lehkosti a vděčnosti. Cesta mého osobního rozvoje započala před více jak 20ti lety. Prošel jsem řadou výcviků a víceletých seminářů. S jednotlivci a skupinami pracuji profesionálně 10 let. Připravuji pro vás právě nové semináře, webináře, online program a inspirativní videa pro každodenní život v souladu s celkem. Z nedávné doby mohu doporučit toto video

.

Podrobnosti

Zahájení:
14/10/2022 | 18:00
Ukončení:
20/10/2022 | 16:00

Místo konání

Centrum Živá voda
143 Kohoutov, 54401 + Google Mapa