Vyberte stránku

KALENDÁŘ AKCÍ


Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Radost ve Vztazích

04/11/2022 | 18:00 - 06/11/2022 | 16:00

Nový vztahový seminář pro všechny z vás, kteří se nechtějí spokojit s povrchností a věří v hluboké vztahy. Seminář přináší nové souvislosti a podporu. Současně je tento víkendový seminář bohatou ochutnávkou pro Cyklus Esence Života 2023. Seminář je pro páry i jednotlivce, kterým záleží na jejich blízkých vztazích.

Potkávám stále více mužů a žen, kteří si uvědomují, že již před ničím ve svých životech neutečou. Přijímají osobní zodpovědnost. Vnímají, že vztahy jsou nástrojem osobního růstu a sebepoznání. Vztahy nám pomáhají, abychom si uvědomili, kým jsme. Vztahy nás vedou k vnitřní svobodě, síle a lásce. 

Mnoho vztahů v současnosti prochází intenzivní transformací. Není již možné zavírat oči před neřešenými záležitostmi minulosti. Nelze se již potlačovat, i kdyby to bylo pro „dobro“ blízkých. Ani dělat kompromisy, které přináší znecitlivění a pachuť ze života. 

Jakákoliv dlouhodobá nerovnováha v dávání a přijímání mezi partnery a v dalších blízkých vztazích již není nadále tolerovatelná.  

Dnes platí dvojnásob, že intimita a sexualita nefunguje, pokud se ve vztazích otevřeně nemluví o náročných pocitech a zadržovaných emocích.

Napětí ve vztazích se projevuje rychle na těle a nutí nás řešit témata, která byla „u ledu“ celé roky.

To vše nás vede k tomu, abychom si uvědomili, že vztahy vyžadují pravidelnou péči a pozornost.

Na tomto semináři prožijete metody a přístupy, které vychází z mnohaleté praxe. Získáte moudrost a vhled do toho, jak pozvednout své vztahy na další úroveň.  

Seminář bude přínosný pro kohokoliv, kdo je na cestě sebepoznání a osobního rozvoje. Vztahy jsou zde nástrojem hlubší transformace na té nejniternější úrovni. Potkáte se s řadou mužů a žen, kteří se rozhodli pro vědomý přístup k životu. 

SEMINÁŘ JE PRO TEBE

Je pro tebe, pokud ti skutečně záleží na tvém současném vztahu s partnerem, partnerkou.

Je pro tebe, pokud jsi na cestě vnitřní pravdivosti a objevuješ sebe sama.   

Je pro tebe, pokud hledáš ve svém životě spřízněného, blízkého člověka, se kterým je možné sdílet cokoliv. To hravé a lehké, to těžké i bolestné. Vše bez rozdílu. 

Je pro tebe, pokud toužíš pozvednout své další blízké vztahy. 

Je pro vás, kteří se chcete potkat s lidmi, kteří vás chápou i beze slov. Kontakt z očí do očí vyjádří vše, co je potřeba a přichází vzájemné naladění, při kterém ubíhá čas úplně jinak.

Tento víkend je pro vás, kteří toužíte po spojení, ve kterém se ztrácí pojem „já“ a „ty“. Zůstává propojení, sdílení, soulad a tanec společných energií. 

Je pro vás, pokud jste už unavení hraním si na „moje“ a „tvoje“, hraním si na „musíš a nesmíš“. Rádi byste rozvíjeli ve svých vztazích zralost, při které si neschovává ve vztahu člověk nic na později. Jste „all in“ – jdete do toho se vším, tak jak umíte – a to samé byste rádi viděli i u svých partnerů a partnerek.

Možná jsi již unavená tím, že lidé nepřijímají zodpovědnost za svá stará zranění a projektují je do lidí kolem sebe. Toužíš po setkáních, kde se lidé nebrání přijetí „svého stínu“ a tím se stávají svobodnějšími a zodpovědnějšími bytostmi. 

Třeba i pro tebe nastal čas pro skutečnou otevřenost. Otevřenost na úrovni srdce, duše, mysli i těla. Víš, že jsi vyzkoušel všechny strategie a taktiky a pochopil jsi, že to jediné, co skutečně funguje je jen naprostá upřímnost. Upřímnost a otevřenost k sobě i ke druhým. 

Co tě čeká na semináři

Seminář je pro páry i jednotlivce.

Budeme pracovat velmi prožitkovým způsobem. Informace mají smysl jen když „jdou do pocitu“ a spojí se s naší osobní životní zkušeností. Ve svém nitru cítíme, že se něco mění. Otevírá se nám cesta k novému způsobu, jak se vztahovat k sobě, ke druhým, ke světu kolem nás.

Klíčové dovednosti

Na semináři si prakticky uvědomíte a prohloubíte důležité dovednosti, bez kterých dlouholeté vztahy chřadnou. Jak vypadá skutečné naslouchání? Co nám pomáhá, abychom zvládali konflikty a náročné emoční situace s pochopením, aniž bychom se museli odpojovat a uzavírat?

Jak být s druhými vědomě, skutečně přítomní?

Jak otevření můžeme být ve vztazích? Co nám pomůže, abychom se nepotlačovali a nepopírali sami sebe?

Jak přistupovat k intimitě a sexualitě?

Jak si nastavit zdravé, osobní hranice s blízkými, i když je to pro mne momentálně až nepředstavitelné? 

Čekají vás tyto přístupy:

Konstelace a Rituály

Mají nesmírnou sílu a účinek. Umožňují, abychom viděli svoje místo v životě. Budeme se skrze ně dívat na to, kde se nacházíme ve svých vztazích, kde je podpora, moudrost a cesta dál.. Uvidíme překážky i zdroje, které v současnosti máme.

Na tomto semináři uvidíte své nejbližší vztahy z ptačí perspektivy i v detailu. Uvědomíte si cenné souvislosti pro své životy. Pochopíte, jak minulost ovlivňuje vaše současné vztahy a budete nacházet cestu z břemen minulosti.. Podíváme se na to, proč a jak si lidé nejčastěji blokují hluboké partnerské a intimní vztahy.

Meditace

Pomáhají nám, abychom získali nadhled. Je to cesta ze zotročení od programů naší mysli. Cesta k uvědomění toho, kým skutečně jsme. Díky meditativní energii a díky budování vědomí se dokážeme bez odsouzení dívat i na to nepříjemné v sobě a ve svých životech.

Díky meditaci získáváme schopnost propouštět a transformovat to, co se v našich životech opakovalo stále dokola mnohdy po desítky let. Zažijeme spolu vedené statické i dynamické meditace. 

Kruhy sdílení

Roky pracuji skrze kruhy sdílení v původní severoamerické a současné terapeutické tradici. V prostoru důvěry a otevřenosti se dějí zázraky. Obzvlášť když pracujeme s mužskými a ženskými kruhy a je prostor v určitém momentu je propojit přirozeným a lidským způsobem. Vzniká tak hluboká inspirace z našich příběhů, podporujeme se navzájem a nacházíme cesty k harmonickým a láskyplným vztahům.

Kurz mi přinesl lásku, soucit, vhled a porozumění. Zjistil jsem, co je v plnohodnotném životě důležité.

Martin Heimerle

vztahový seminář v roce 2021

Velmi silný pro mě byl konstelační večerní rituál, ale v podstatě seminář byl plný různých věcí, které se mě velmi dotkly a hodně mi osvětlily. I teď když o tom píšu, tak jsem stále naprosto dojatá z toho všeho, co jsem zažila. Program neměl chybu, naprosto precisně zpracovaný, krásně vše na sebe navazovalo a vše bylo srozumitelné.

Lenka Krakovská

vztahový seminář v roce 2021

Pochopila jsem, že když se otevřu naplno životu, tak vše začne fungovat přirozeně, tak já má. Zbavila jsem se bolesti, kterou mi působil pocit zodpovědnosti za životy druhých. .. žít každý den, jako by byl poslední.

Cítila jsem, jak se ve mně probudila životní energie, rozzářila jsem se a otevřela se naplno životu.

Martina Šnáblová

prožitkový seminář v roce 2021

Od semináře Vztahy zdrojem radosti jsem na začátku ani v nejmenším neočekávala takovou hloubku a zábavu najednou. Na každou nadcházející lekci semináře se těším víc a víc. Jako skupina jsme si vytvořili bezpečný, příjemný a otevřený prostor pro sdílení svých vnitřních pocitů a vše si můžeme dovolit. Je to prostor, kde nikdo nikoho nehodnotí. Prostě můžeme být sami sebou a můžeme lépe poznat sami sebe. Na semináři vždy načerpám energii pro svůj soukromý život. Všem moc doporučuji, stojí to za to a je to jízda.

Lucie Tichá

Vztahy Zdrojem Radosti v roce 2016

Doporučuji Tě za sebe všem, kteří jsou ve složitých životních situacích, nevědí si rady se životem a potýkají se s hledáním sama sebe. Vytvářiš šanci pro nový start a nasátí nově nalezené životní energie. Jsi průvodce s respektem k citlivosti témat, klidný přístav ve světě roztřístěných emocí , vše se děje profesionálně a zodpovědně.

Roman Drahoňovský

Vztahy Zdrojem Radosti v roce 2016

Pár slov k lektorovi

Roky jsem se hledal, než jsem objevil své poslání. Spíš by se dalo říct, že tohle poslání si mne našlo postupně samo. S tím, jak jsem nacházel postupně sám sebe.

Už na střední a vysoké škole jsem zkoušel všechny možné práce. Po vysoké jsem pracoval na zaoceánských lodích jako manažer telekomunikací. Následně na konzultantských pozicích ve středně velkých firmách a pak i v korporátu pro Accenture, ČSOB a KBC. Postupně jsem z technického oboru přešel k tomu, co miluji a kde jsou mé dary.

Co bylo koníčkem od 13 let, stalo se mou srdcovou profesí ve 33 letech. 

Dnes jsem 30 let v osobním rozvoji. Posledních 10 let spolupracuji s klienty jako lektor, kouč a terapeut. Během své praxe jsem byl nejméně u 1400 jedinečných lidských příběhů. Lektoroval jsem 135 kurzů & rozvojových akcí skupinám na míru. Připravil jsem 380 článků, rozhovorů a videí na téma vztahů, psychosomatiky, meditace, profesní podpory a rovnováhy v životě.

Nejcennější zkušenosti mi přinesl vztah s manželkou Ivou. Jsme spolu víc jak 15 let. Po celou dobu přistupujeme k našemu vztahu vědomě. Stále se učíme a poznáváme. Stojíme při sobě, ať se děje cokoliv.

Život před nás postavil výzvy, které nám přinesly do vztahu mnoho pochopení, vstřícnosti a lásky. Společně vychováváme syna Jakuba (12 let) a připravujeme semináře. Iva je mi oporou a inspirací způsoby, které ani nedokážu dát do slov.

Osvědčený Přístup

Postupně během let odlaďuji svůj základní přístup v práci s muži a ženami. 

Co nejlépe funguje? Přináší trvalé prospěšné změny do života? 

UVĚDOMĚNÍ – AKTIVACE ZDROJŮ – PROŽITEK – KAŽDODENNOST

Na začátku je vždy Uvědomění. Díky nějaké situaci jasně vidím, že se něco potřebuje změnit. Dojde mi důležitá souvislost. Vidím, jak žiji svůj život, své vztahy. Vidím, kde jsem žil/a dosud na svůj úkor. Kde jsem se odpojoval/a a zavíral/a sobě i druhým. A s tím se uvolní nová energie, ochota riskovat, rozhodnout se, jít za svou komfortní zónu. Objevovat život ve své celistvosti. 

Aktivace zdrojů je o tom, abych se nechal/a podpořit. Od někoho, kdo je v nějaké oblasti dál, od skupiny lidí, kteří jsou připraveni také na vnitřní a vnější změny. Staré záležitosti mají v našich životech velkou setrvačnost, s aktivací zdrojů se zvyšuje násobně pravděpodobnost, že „to dáme“. V tento moment objevujeme své skutečné potřeby a vlastní zdroje. Nastavujeme si zdravě hranice s druhými, čerpáme ze síly svých rodů a rodin. 

Prožitek je nesmírně důležitý, protože informace zůstává jen v hlavě. V prožitku je zapojená celá naše bytost a my skutečně zažíváme, jak by věci mohly být v našem každodenním životě. Na seminářích se to s podporou daří snadněji, než v běžném životě. Máme vhodné podmínky a cítíme skupinovou energii. Jakmile se však prožitek „usadí“ v našem těle, našem srdci, máme z poloviny vyhráno. 🙂

A tím se dostáváme k poslední části a tou je Každodennost. V ní „ukotvujeme“ prožitky do svého života. Dnes, zítra, pozítří,.. Díky bdělosti a našemu vědomí už vidíme, jak žijeme. A díky všem čtyřem elementům pracujeme se svými každodenními zvyky, pracujeme v přítomnosti na tom, aby to, co dokážeme na seminářích, bylo prosté a samozřejmé i v našich životech. 

Registrace a čas konání 

Registrace jsou v pátek 4.11. 2022 od 18h. Večeře bude od 19h a od 20h je program. Závěr bude v neděli 6. listopadu kolem 16h odpoledne.

Cena

Lektorné 3400 Kč

Strava a ubytování cca 900 Kč / den se platí na místě.

Místo konání

Zahrada živlů, 543 41 Lánov, https://www.zahradazivlu.cz 

Zahrada živlů je unikátní projekt zasazený do panenského prostředí krkonošské přírody, který nabízí pestré možnosti vyžití s jasným záměrem – navrácení se k přirozenému stavu klidu a spokojenosti, harmonii, sebepoznání a uzdravování těla i ducha.  Jeho součástí je ekofarma, soustava propojených jezírek, jedinečné stavby z přírodních materiálů zasvěcené čtyřem živlům, okrasná i plodivá zahrada opečovávaná dle zásad udržitelnosti a permakultury a v neposlední řadě indiánská vesnička či lesní školka. (Z webu Zahrady živlů.)

Interiér Zahrada Živlů, architekt Atelier Hájek. Více foto: https://www.atelierhajek.com/zaharada-čtyř-živlů-lánov 

Storno podmínky: Při zrušení účasti více jak 30 dní před konáním semináře je storno 50 procent zaplacené částky. Při zrušení účasti méně jak 30 dní před konáním semináře je storno 100 procent (nebo nabídněte náhradníkovi svou účast). V případě karantény / izolace v důsledku covidu budete moci použít platbu v náhradním termínu. 


Lektor Rudolf Orság: Jsem ve službě smysluplného života. Tvořivě propojuji jednotlivce, páry a rodiny s jejich podstatou, přirozenými záměry, zdroji a dary. Podporuji principy jednoduchosti a opravdovosti, vnitřní klid a lásku v každodenních vztazích. Pracuji z atmosféry přijetí, lehkosti a vděčnosti. Cesta mého osobního rozvoje započala před více jak 20ti lety. Prošel jsem řadou výcviků a víceletých seminářů. S jednotlivci a skupinami pracuji profesionálně 10 let. Připravuji pro vás právě nové semináře, webináře, online program a inspirativní videa pro každodenní život v souladu s celkem. Z nedávné doby mohu doporučit toto video

.

Podrobnosti

Zahájení:
04/11/2022 | 18:00
Ukončení:
06/11/2022 | 16:00