Vyberte stránku

KALENDÁŘ AKCÍ


Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Rovnováha Muže: Tělo, Vztahy a Poslání

04.Září | 18:00 - 10.Září | 16:00

Vize semináře

Která životní oblast přináší nám mužům nejvíce spokojenosti? Co potřebujeme, abychom měli skutečnou radost ze života, den za dnem? 

Někteří chlapi se soustředí na pracovní výkony. Dělají něco, co je uspokojuje a současně to vydělává dostatek peněz pro ně i pro jejich blízké. Jiní nachází radost ve sportu, tam se dostávají do „flow“, cítí se přítomní, nechávají proudit adrenalin a dopamin. A pro některé muže jsou nejvíc vztahy. Chtějí ženskou pro život, se kterou budou sdílet hodnoty, budou mít podobné zájmy. A bude jim to klapat v sexualitě. 

Za posledních 12 let jsem měl možnost spolupracovat se spoustou mužů. Faktem je, že málokterý z nich byl v životě skutečně spokojený, když měl fokus jen na jednu životní oblast. Jen vztahy. Jen kariéra / poslání. Jen tělo a energie. Nebo jen osobní zájmy a koníčky. Jen spiritualita. 

Je určitě snazší být dobrý v jedné oblasti a dál se v ní zdokonalovat, než rozvíjet oblastí víc. Zažil jsem plno chlapů, kariéristů, kteří byli vnitřně prázdní, protože trpěl jejich osobní život. Někteří se fixovali na skvělou fyzičku a sportovní výkony, ale chyběl jim životní smysl. Když máte skvělý vztah, ale nejste pracovně naplnění, stále vám něco chybí. A koníčky, i spiritualita jsou často únik před sebou samými, když v životě nic jiného není… Pak to není „nohama na zemi“. 

Nejde stát jen na jedné „noze“. Ani dvě „nohy“ často pro rovnováhu nestačí. Až když jsou „nohy“ alespoň tři, dá se hovořit o stabilitě, o rovnováze. 

Takže to není o tom, zaměřovat se na jednu životní oblast. Je to o nalezení vnitřní i vnější rovnováhy. 

A rovnováha není statická. Není pravda, že ji jednou naleznete a už ji máte doživotně. Život se mění a my se potřebujeme měnit spolu s ním. 

A to je na životě krásný. 

Věnuji se aktivně osobnímu rozvoji už nějakých třicet let a za tu dobu jsem ve svém životě mnohokrát rovnováhu obnovoval. Pomohlo mi to získat zkušenosti a rozvinout jedinečné přístupy, které mne opakovaně vrací do životní rovnováhy. Stále se učím. 

Nastal čas připravit delší seminář pro všechny muže, kteří vnímají, že by rádi dali sebe a svůj život do větší rovnováhy. Pro chlapy, kteří se chtějí naučit, jak se do rovnováhy opakovaně vracet.  

Na tomto semináři se zaměříme na tři oblasti, které se v praxi (nejen) pro muže ukazují jako nejdůležitější.: 

Tělo plné energie 

Naplněné vztahy

Poslání / radost a přínos v práci

A především, jak to vše propojit, aby tyto oblasti byly ve zdravé rovnováze. 

Během 6 dní budeme spolupracovat prakticky, prožitkově s podporou jedinečných metod a poznatků, které jsem trpělivě objevoval a propojoval po mnoho let. Popis metod, poznatků a detailní harmonogram semináře najdete dále v textu. Pracovat budeme ve skupině, ale díky délce semináře budu mít dostatek prostoru věnovat se vám i individuálně. 

Podělím se s vámi o to nejužitečnější pro tělesnou vitalitu a energii, čemu se věnuji v každodenní praxi po mnoho let. Některé záležitosti jsou celkem univerzální, mohou fungovat téměř pro každého. Jinde budeme objevovat, co sedí typově přímo vám, protože někde univerzální návody opravdu nefungují a je třeba ladit přístupy „na tělo“.

Ve vztazích půjdeme do hloubky. Co je to vědomý vztah? Jak mít jiskru v dlouhodobém vztahu dvou lidí i po deseti, patnácti letech soužití? Jak pracovat s emocemi, konflikty, osobními hranicemi, s nasloucháním? Díky čemu prospívá sexualita? A co otevřené vztahy? 

Třetí klíčovou oblastí je naše naplnění v práci, v našem povolání, v poslání. Jak přinést život do mé dlouholeté práce? Nebo jak objevit, čemu se v životě pracovně věnovat? Kde najít odvahu do toho jít, co to vyžaduje vnitřně a co prakticky, co do vnější přípravy? Co když mne nebaví, co právě dělám, ale nic jiného neumím? Co to znamená „být ve službě něčemu většímu, než jsem já“? 

Když tyto tři pilíře, tyto tři nohy, v našem životě vyváženě fungují, je to prostě radost. 😉 

Je to naplněná každodennost. 

Protože lektor vám může předat jen to, co sám prožil, podělím se v dalším textu o osobní příběh k tématu třech pilířů. Pokud chcete, přeskočte dál na harmonogram, metody, odpovědi na otázky, ceny, místo konání,…

(Photo by Robert Maschke)

Tělo plné energie

Když mi bylo osm let, začal se mi rozpadat samovolně pravý kyčelní kloub. Nakonec jsem strávil několik let po léčebnách a nemocnicích. Tehdy si medicína tak úplně nevěděla s touto nemocí rady. Doktoři mě strašili, že do třiceti let budu mít umělou kyčel. S tím jsem se nechtěl smířit. 

Přivedlo mne to už ve třinácti letech k vlastnímu hledání odpovědí. Začal jsem se zajímat o energetické fungování těla, o klasické i alternativní metody. Také o psychosomatiku, výživu, o zdravý životní styl. 

Mezi svými 13 a 28 lety jsem chodil čtyřikrát týdně do posilovny. Od svých 28 let pravidelně medituji, cvičím jógu, pracuji s dechovými a energetickými technikami. Mám velký respekt vůči tomu, co dokáže naše moderní medicína, současně vnímám, že často opomíjí celkový obraz našeho života a přistupuje k tělu mechanicky. Aniž by zohlednila naši psychiku a základní nastavení mysli. 

Od roku 2012 se s klienty věnujeme psychosomatice, díváme se na celý život, obzvlášť u dlouhodobých zdravotních, chronických problémů. Spousta tělesných záležitostí je řešitelná změnou postoje k životu, změnou každodenních návyků. Spolu s nejnovějšími vědeckými a lékařskými poznatky pak máte všechny nástroje pro obnovu svého těla. 

Když nám někde „uniká energie“, nepomůže nám dovolená jednou za rok. Potřebujeme jít do hlubších příčin toho, co nám naše tělo chce sdělit – o nás a o našem životě. Bez energie není ani životní spokojenosti. 

Ať už jste jakéhokoliv věku a jakékoliv konstituce, kdykoliv můžete rozvinout vědomý přístup ke svému tělu, duši a mysli. 

Na semináři budeme pracovat s nesmírně účinnými metodami. 

Všechny mám vyzkoušené pravidelnou praxí na sobě a „otestované“ úspěšně na stovkách mužů během řady let. 

Inspiruji se z tisíciletých východních tradic, ale také z nejnovějších vědeckých výzkumů a poznatků. 

Budeme hodně praktikovat, propojíme souvislosti, získáte cenné zdroje pro každodenní péči o tělo, zdraví, energii a psychiku. 

Rád bych vám poskytl ucelený obraz na to, co přispívá k tělu plnému energie.: Cvičení a energetika těla. Dech. Kvalitní spánek a odpočinek. Práce s myslí a meditace. Strava. Základy psychosomatiky. 

Plné dva dny se budeme věnovat tělu a energii, více najdete v harmonogramu níže.

Získáte odpovědi na tyto a další otázky a prakticky si vyzkoušíte:

Jak se starat dlouhodobě o tělo, aby bylo zdravé, pružné a silné.

Vnitřní klid a mír mysli.

Jak udržovat rezervoár své energie.

Jak souvisí psychika s našimi tělesnými symptomy. 

Jaká jednoduchá tělesná a dechová cvičení podporují vitalitu, aniž by to byla velká časová investice.

Jak se udržovat vědomím v těle a být tak plně přítomný i pro ostatní. 

Nejnovější poznatky ve stravě a životosprávě podložené praxí. 

Jak obnovovat uvolnění a radost v těle.

Naplněné vztahy

Mám pocit, že oba rodiče mi dali lásky, kolik uměli, ale nedokázali žít vztahy. Máma byla hodně submisivní, zaměřená na povinnosti a na práci. Táta byl dominantní a pořád někam utíkal za milenkami, sporty a zábavou. Když jsem se konečně vymanil z kolečka po nemocnicích, i po dvou zameškaných letech ve škole jsem makal, abych se dostal na gympl. 

Měl jsem zrovna pocit, že se vše otáčí v dobré.. A pak se naši v mých čtrnácti letech rozvedli. To jim ale nebránilo, aby se ještě spoustu let potom potkávali a neustále živili nějaká dramata, do kterých mne a bráchu neustále vtahovali. 

Nedostal jsem tím pádem tak úplně dobrou výbavu pro zdravé vztahy. Když jsem byl na střední a vysoké škole, přitahoval jsem si partnerky, se kterými to sklouzávalo do podobných dramat, jaká jsem znal ze své původní rodiny. Měl jsem taky představu o dokonalosti a nacházel jsem si ženy, se kterými jsme si hráli na dokonalost, než se iluze vždy po čase rozbila. 

Všechno se změnilo, když jsme se v roce 2007 potkali s Ivou. Oba jsme si ještě nesli „zátěže“ ze svých původních rodin. Ale byli jsme dva lidé, kteří byli po svých předchozích vztazích rozhodnutí žít ve vztahu vědomě. Nechtěli jsme už hrát žádné „hry“. Učili jsme se přijímat zodpovědnost za svůj život. Místo abychom se navzájem obviňovali. Prošli jsme oba terapeutickým výcvikem, kde jsme rozplétali souvislosti našeho dětství a nacházeli nepoznanou radost ze života. Spolu jsme hodně cestovali. V roce 2010 se narodil náš syn. Doteď si živě pamatuji to štěstí, když jsem ho na porodním sále poprvé uviděl. 

Nebylo to samozřejmě jen „růžové“. Prošli jsme si spolu velmi náročnými situacemi, kdy na tom Iva nebyla zdravotně dobře a málem tady nebyla. Taky jsme dost experimentovali s otevřenými vztahy. Prošli jsme si víceletým tantrickým výcvikem a kolikrát jsme byli „na hraně“, naše předchozí terapeutické zkušenosti nám pomohly to celé integrovat do života. Dnes mám pocit, že to posílilo základy našeho vztahu. Známe se navzájem skrz na skrz. Upřímně se podporujeme v tom, abychom oba mohli tvořit ze svého srdce, žít a rozvíjet svůj potenciál, sdílet lásku a radost ze života. Máme se rádi a ta láska zraje s každým rokem. Jsme spolu pomalu 17 let. 

Mnoho mužů má problém s pocity a emocemi. Raději si v sobě plno věcí drží. Soustředí se na vnější výkony, zabezpečují své rodiny, umí makat, mají své vize. Ale nechtějte po nich, aby se nějak zásadně otevírali… Jejich partnerky bývají pochopitelně více emotivní, chtějí větší otevřenost ve sdílení, v komunikaci. A spousta chlapů prostě takhle není nastavená. 

Potíž je, že když to skřípe v oblasti komunikace a sdílení, tak obvykle tak úplně nefunguje ani ta intimní, sexuální oblast. Když za sebou úspěšně nedokážeme nechat minulost, některé vztahové záležitosti zůstávají nedořešené, tak to hází „sekeru“ do našeho vztahu. A my se navzájem víc a víc vzdalujeme.

Za svou dráhu lektora a terapeuta jsem připravoval nejvíc seminářů právě v oblasti vztahů. Aniž by to byl můj primární záměr, celkem dost mužů a žen se na našich seminářích navzájem našlo a dnes jsou často sezdaní.

I v dlouhodobém vztahu, kde leží mnoho dramat a traumat, je možné znovu zažehnout jiskru. 

Pracoval jsem během let s mnoha muži, kteří kvůli destruktivnímu vlivu svých původních rodin nedokázali navazovat úspěšné vztahy. Zůstávali ve vztazích na povrchu, nebyli ochotní pracovat se svým zraněním.  

Neexistuje univerzální návod. Každý jsme jiný, přesto existují určité principy, které nás mohou podpořit, abychom žili vztahy ve větším souladu, pochopení, lásce a harmonii. 

Když se potkají na semináři jen muži, vytváří to podmínky k tomu, aby se mohli otevřít tak, jak jim to často v přítomnosti žen nejde. 

V září vás podpořím, abyste mohli rozvinout zdravé základy svých intimních a dalších blízkých vztahů. 

Bude to o nadčasových vztahových principech, otestovaných mezi páry, které jsou spolu desítky let. Bude to o komunikování potřeb ve vztahu, o nastavování zdravých hranic, o práci s emocemi a konflikty, o sebevědomí a sebedůvěře ve vztahu, o naslouchání, o opravdovosti a vnitřní svobodě, o prohlubování lásky, o intimitě a sexualitě. 

Plné dva dny se budeme věnovat vztahům.

Získáte odpovědi na tyto a další otázky a prakticky si vyzkoušíte:

Jak vypadají zdravé hranice ve vztazích a proč jsou tak důležité.

Jak komunikovat své potřeby ve vztahu?

Jak se neustále nezraňovat ve vztahu a zvládnout náročné emoce.

Co dělat pro to, aby sexualita dlouhodobě fungovala?

Jak komunikovat se ženou, abychom současně zůstali sami sebou?

Jak žít vztahy zdravě, když jsem se to nenaučil ze své původní rodiny?

Co je to vědomý vztah?

Úskalí v otevřených vztazích a proč může být lepší žít „jen“ v páru?

Jak obnovit vzájemnou blízkost a lásku?

Poslání / Radost, smysl a přínos v práci

Psychologie, terapie, životospráva a východní filozofie mne zajímaly už ve třinácti letech, protože mi nikdo nedokázal dát odpověď na to, proč se prostě jednoho dne začne rozpadat člověku kyčel, i když je teprve dítě. Dnes jsem za to celé nesmírně vděčný, protože mne to vyslalo na jinou cestu životem. 

Na gymplu jsem byl ve třídě humanitního a jazykového směru, psychologii, psychohygienu a další předměty jsem měl jako volitelné předměty. Na střední škole jsem se účastnil prvních skupinových kruhů, tehdy na podporu vrstevníků závislých na drogách. Přesto jsem nešel dál studovat psychologii, protože jsem se obával, že bych jednou snadno neuživil rodinu. 

Vystudoval jsem cestovní ruch, management a informatiku. Počítače mne bavily od mala. A stále jsem si dával co nejvíc volitelných předmětů z toho, co mne bavilo nejvíc. Terapie, psychologie, nauka o lidském nitru. 

Po vejšce jsem strávil několik 5-7 měsíčních kontraktů v zahraničí jako manažer telekomunikací na zaoceánských lodích. To byla skvělá zkušenost. Byl jsem zodpovědný za celé oddělení, musel jsem zvládat jak technické, tak obchodní a lidské dovednosti. Na lodích se mi otevírala další slibná kariéra, finančně jsem měl perspektivu vydělávat 8-10 tisíc dolarů měsíčně, něco nepředstavitelného pro mladého kluka. 

Doteď si pamatuji, jak mne zastavilo tělo. Měl jsem na posledním kontraktu zažívací problémy, které neustupovaly. Pochopil jsem, že bych se touto kariérou „vykořenil“, dal jsem na signály a vrátil jsem se zpět do ČR. 

Nějaký čas jsem se tady doma hledal. Pracoval jsem pro Accenture v konzultantské divizi na projektu v oblasti kybernetických rizik a nakonec jsem zakotvil v Pardubicích, kde jsem pro KBC / ČSOB spoluzakládal první kompetenční centrum pro rizika v elektronickém prostoru. Tam jsme se také potkali s Ivou. 

I když jsem se roky pohyboval v IT, tak jsem ve volném čase četl Tao, Junga, zajímal jsem se o tibetský buddhismus, jógu. S Ivou vše nabralo rychlost. Přišly terapeutické, konstelační, tantrické a koučinkové výcviky. 

Došlo mi, že nemohu popřít volání své duše. I když jsem měl velmi slušné výsledky, tak v IT jsem neměl co dělat. Hodně lidí mi říkalo, že jsem pro ně spíš terapeut, a že je škoda, že se tomu nevěnuji naplno. A tak jsem si dal termín… Do pěti let odejdu z IT a budu na volné noze pracovat s jednotlivci, páry, rodinami a skupinami. 

V začátku mne hodně podpořila spolupráce s Láďou Lebedou, jogínem s mnohaletou praxí. A pak mi Pavel Polok, výborný alternativní terapeut navrhl, abychom spolu udělali první kurz. Podpořila mne Iva, stejně jako kamarádi. Absolvoval jsem koučinkový výcvik v ČSOB, kde jsem dostal také velkou podporu v novém směřování.

To všechno otevřelo brány. 

Chodil jsem do práce na šestou ráno, abych mohl odejít dřív, být s rodinou a po večerech jsem začal lektorovat skupinové semináře. Dělal jsem individuální konzultace. Všechno za velmi rozumné ceny. Několik let jsem takto měl dvě práce současně. Dělal jsem si finanční rezervu. Rozvíjel jsem dovednosti. Pracoval jsem s vnitřními nejistotami a bloky. 

Dnes mám za sebou 12 let práce s muži a ženami. Většinu toho času jsem na volné noze. Fakt, že jsem se předtím dlouho pohyboval v korporátním prostředí, v technických, manažerských a obchodních pozicích mi dává pochopení pro mnoho „typů“ lidí a osobností. 

Rád vytvářím mosty a propojuji. Vidím často v člověku skrytý potenciál a nabízím podporu, aby ty dary mohly být projeveny v každodenním životě. Většinou to není o tom, dělat něco úplně jiného. Lidé jsou mnohdy na místě, kde mají být. Je velká škoda, když tam využívají jen zlomek svých schopností, nejsou dostatečně vědomí, neposouvají se vnitřně i navenek dál. Nejsou inspirací pro druhé. 

Podporuji muže, aby přinesli více smyslu, radosti a tvořivosti do svých profesí, povolání a poslání. Poslání je něco, co nás přesahuje. Jsme ve službě něčeho, co je větší, než my. Přispíváme celku, baví nás to, živí nás to, jsme v tom dobří. Když se tyto elementy propojí, nemáme potřebu být pracovně jinde, než právě jsme. Tato doba potřebuje muže, kteří nemají klapky na očích. Jsou v souladu sami se sebou, vědí, co umí, záleží jim na tom, v jakém stavu zanechají tuto planetu. Protože až tady nebudou, jejich děti a vnoučata tady stále budou. 

Na tomto semináři vás podpořím, abyste odstranili překážky, které vám brání plně se tvořivě uplatnit. Budeme se bavit i o hojnosti a financích, protože spousta mužů hodně dře, ale nedokáží se ocenit a tak si „protáčí kola“. To je něco, s čím se dá prakticky pracovat v každém věku. Třeba jste v profesi, kde jste rádi, ale něco vás tam hodně štve. Podpořím vás, abyste uviděli, co s tím.

A v neposlední řadě, pokud máte svůj osobní a pracovní život v nerovnováze… Nejste doma, s blízkými, často (fyzicky nebo duchem) přítomní, protože práce zabírá příliš vaší energie, vašeho času, tak se podíváme na to, kudy jít k většímu životnímu balancu. 

Získáte odpovědi na tyto a další otázky a prakticky si vyzkoušíte:

Jaký je rozdíl mezi běžnou prací a posláním?

Jak objevit své poslání, nebo více smysluplnou práci?

Jak přinést více smyslu do své současné práce?

Co je třeba, abych dal do rovnováhy svůj osobní a pracovní život?

Co dělat, abych se dokázal lépe ocenit, finančně i nefinančně, za svou práci?

Co to je, být ve službě něčemu většímu?

Jaké jsou praktické kroky, pokud víte, co byste rádi dělali, ale nemáte odvahu?

Jak se vyrovnat s emocionální rezistencí, když začínáme něco úplně nového? 

(Photo by Melanie Grace, Pinterest) 

Metody

Všechny přístupy níže mám odzkoušené mnoha lety práce s klienty a ve své každodenní praxi. Níže najdete metody, se kterými budeme na prodlouženém víkendu pracovat individuálně, i skupinově. 

KONSTELACE

Mají nesmírnou sílu a účinek. Tuto jedinečnou metodu používám již pomalu deset let jak v terapii, tak v koučinku a osobním rozvoji celkově. Konstelace umožňují, abychom viděli svoje současné místo v životě.

Skrze konstelace se můžeme dívat v detailu na konkrétní téma, nebo získat nadhled a dívat se v souvislostech na celý náš život, na vazby, vztahy, zažité vzorce chování, apod. Konstelace jsou jako divadelní hra, která má reálný základ. Ve spojení s přírodou objevuji poslední roky nový rozměr konstelací.

RITUÁLY

Rituál je ohraničen v čase a prostoru. Je vedený lektorem, často jednoduše, s podporou několika principů. Podporou je okolní příroda, naši předci a průvodci a hudba.

Pracujeme s vašimi individuálními a se skupinovými záměry.

Rituál nám umožňuje překročit do dalších fází naší životní cesty. Uzavřít volné konce. Pustit se něčeho, co nám již nijak neslouží. Objevit své zdroje a tvořivé úhly pohledu na své životní situace.

V Rituálu procházíte silovými / léčivými místy. Často se pracuje s archetypy a univerzálními symboly, které jsou tady již po tisíce let. To vše v bezpečí chráněného rituálního prostoru.

Rituály propojují rozumové i pocitové chápání života v jeho podstatě. Zahrnují tělo, srdce, mysl i duši. Jsou jedinečným celistvým přístupem k osobnímu rozvoji. 

Rituál je třeba zažít, slovy to tak úplně nelze předat.

KOUČINK

S klienty rozvíjím vlastní koučinkový přístup, který vychází z koaktivního koučinku a propojuje levou a pravou mozkovou hemisféru. Tím se dostáváme do stabilního kontaktu se svými zdroji, s intuicí a kreativitou.

Tímto způsobem nacházíte vlastní odpovědi, nejste tak závislí na lektorovi, ani na nikom jiném, objevujete vlastní zdroje moudrosti. Tím, že jste v koučinku jak v dávající, tak v přijímající roli, získáváte spoustu zkušeností, obzvlášť když pracujete v podpůrných profesích.

KRUHY SDÍLENÍ

Možnost sdílet skutečně ze srdce, z podstaty své duše, je nesmírně léčivým prožitkem. Často touto cestou nacházíme sílu otevřít se ve své nejhlubší opravdovosti a zranitelnosti. Když se kruh sdílení podaří, odchází staré bolesti a nepochopení přirozeně a s lehkostí. V takový moment víte, že nejste na nic sami.

EXTATICKÝ A TRANZOVNÍ TANEC

Tady také navazujeme na tradici našich předků. Do hloubky se spojujeme s vnitřní moudrostí.  V přítomnosti, pohybu a dechu budeme poznávat sebe způsobem, který jde za všechny nálepky, koncepty a myšlenkové vzorce.

Extáze a trans přichází v bezpodmínečném spojení se sebou, se samotným Bytím, v přítomném proudu samotné Existence.

DOTEK TĚLA A DECH

Pracuji skrze prastaré tradiční techniky z oblasti buddhismu, kašmírské tantry a advaity. Toto jsou nesmírně účinné přístupy pro energetickou obnovu svého těla. A stejně tak je prostor na čistě spontánní & intuitivní přístup k doteku a tělu.

MEDITACE A VIZUALIZACE

Rozvinul jsem vlastní, holistický přístup k statickým i dynamickým meditacím, které vás budou provázet každé ráno jednotlivými dny tak, aby byla co nejvíce podpořena témata, se kterými budeme zrovna pracovat. Objevíte, jaký meditační přístup je vhodný právě pro vás. 

Harmonogram semináře

Na seminářích vyvažuji praktickou a teoretickou část. I když se bavíme o teorii, je to podložené příklady z praxe a živými ukázkami. Informace samy o sobě totiž nestačí. Potřebujeme si informace doslova „prožít“, abychom je mohli uplatnit v každodenním životě. Mým záměrem je, abyste zkušenosti a poznatky z tohoto semináře začali hned uplatňovat. Tento formát semináře je nejdelší a nejvíc celistvý, jaký připravuji. Je to příležitost uvést do života změny, které budou prospěšně působit ještě mnoho let. Ať už jde o tělesnou energii, vaše nejbližší vztahy, nebo smysluplnou práci a finanční hojnost. Ta časová, energetická a finanční investice za to stojí. Sám do velké míry vděčím podobné skupinové práci za to, kde jsem. Ta investice se mi vrátila mnohokrát.  

Jak vypadají jednotlivé dny?

Pracujeme každý den ve čtyřech blocích. Obvykle před snídaní od 8:00 do 9:00 meditujeme a cvičíme, pak dopolední blok od 10:30 až 13:30, odpolední blok 15:30 až 18:30 a večerní část 20:00 až 22:00. Jsou dostatečné pauzy, abyste měli prostor na sebe, mohli jste se inspirovat od sebe navzájem a užili si krásné přírody, sauny, lesa, relaxu a koupání v tomto jedinečném centru. To vše s výbornou stravou. Připravuji se hodně dopředu, ale pracuji také intuitivně z přítomného okamžiku, podle toho, co skupina právě potřebuje. 

Přehled témat a rozvržení do celého týdne: 

4.9. pondělí

Úvodní večer. Téma rovnováhy. Esence a průběh semináře. Propojení účastníků. Velký kruh sdílení. 

5.9. úterý

Rovnováha v životě I. Celkový pohled na Tvůj současný život jako celek – v jakém stavu jsou jednotlivé oblasti Tvého života? Co bys rád změnil.  Kde je (ne)rovnováha? Kam jde nejvíc pozornosti a energie. Kam naopak vůbec. Princip návratu k rovnováze. Tvoje překážky a zdroje. Vše skrze praktická, koučinková a prožitková cvičení.

Tělo plné energie I. Kde se potkávají tisícileté tradice a moderní věda. Co můžeš udělat pro to, abys udržoval zdravé tělo plné energie? Spojení meditace, pohybu, dechu, stravy, odpočinku a pozitivního přístupu k životu. Jedinečná tělesná a dechová cvičení odzkoušená mnoha lety. Co pro to, aby Ti „fungovala“ meditace a jaký meditativní přístup je pro Tebe? Vnímáme a budujeme svou energii. Mindfulness praxe jako zkvalitnění všech oblastí života.

Tranzovní tanec s kakaem!

6.9. středa

Tělo plné energie II. Hlubší souvislosti. Tělo je obrazem mysli a psychiky. Psychosomatika. Práce se zdravotními symptomy jako nositeli zpráv o mém životě. Individuální konstelační práce. 

Energetické masáže. 

PlayFight. V bezpečném prostředí jdi do toho fyzicky naplno. 

Přírodní rituál pro podporu těla a energie. Oheň. Voda. Země. Vzduch. 

7.9. čtvrtek

Naplněné vztahy I. Co všechno přispívá ke kvalitě našich dnešních vztahů. Vývojová psychologie. Můj mužský rod. Velký kruh sdílení (council) na téma vztahy. Komunikování svých potřeb zdravě a účinně. Emoce a konflikty ve vztazích.

Jdeme intenzivně a prakticky do práce s osobními hranicemi skrze silná cvičení. 

8.9. pátek

Naplněné vztahy II. Partnerské vztahy. Nadčasové souvislosti pro dlouhodobé vztahy. Vztahové zvyky a rituály. Zrcadlení ve vztazích. Rovnováha v dávání a přijímání. Ustát si emoce partnerky, nenechat se vtáhnout do dramat. Být autenticky sám sebou, s otevřeným srdcem. Vnitřní a vnější stabilita. Prožitková a koučinková cvičení, která si vyzkoušíš a můžeš je přinést do svých vztahů jako dlouhodobou oporu.

Úskalí otevřených vztahů. Co když nedokážu dlouhodobě žít ve vztahu, nebo zůstávám „na povrchu“?

Vztahové konstelace individuálně. 

9.9. sobota

Práce, finance a poslání I. Co tvoří úspěšné poslání / kariéru? Co jí naopak brání? Prakticky a prožitkově. Jak by vypadalo Ikigai konkrétně pro Tebe? Nech se podpořit lektorem a skupinou. Poslání, které Tě přesahuje, přináší radost a hojnost. Proč tolik mužů utíká do práce před osobním životem a co s tím? 

Finance ve Tvém životě a vědomí vlastní hodnoty. Jaká máš konkrétně finanční přesvědčení? Jak funguje energie peněz? Konstelační ukázky. Hravě si zažij energii peněz na vlastní kůži. 

10.9. neděle 

Práce, finance a poslání II. Co jsou Tvoje dary, dovednosti, schopnosti? Jak začít s konkrétními změnami? Spojení poslání a profese. Prakticky.

Rovnováha v životě II. Co bude po mém návratu? Jak udržovat rovnováhu ve Tvé každodennosti? Návyky a vědomý přístup k životu v (často) nevědomém prostředí. Následná podpora a všední praxe.

Závěrečný kruh

Lektor Rudolf Orság – pár čísel 

Dnes jsem přes 30 let v osobním rozvoji, 17 let se pravidelně věnuji meditaci. 12 let spolupracuji s klienty jako lektor, kouč a terapeut. Během své praxe jsem byl nejméně u 1500 jedinečných lidských příběhů. Lektoroval jsem 160 kurzů & rozvojových akcí skupinám na míru. Připravil jsem 400 článků, rozhovorů a videí na téma vztahů, psychosomatiky, meditace, profesní podpory a rovnováhy v životě. Máme za sebou s muži a ženami řadu víkendových až šestidenních pobytů.

S manželkou Ivou jsme spolu od roku 2007, společně vychováváme syna Jakuba. 

Osvědčený Přístup

Postupně během let odlaďuji svůj základní přístup v práci s muži a ženami. 

Co nejlépe funguje? Přináší trvalé prospěšné změny do života? 

UVĚDOMĚNÍ – AKTIVACE ZDROJŮ – PROŽITEK – KAŽDODENNOST

Na začátku je vždy Uvědomění. Díky nějaké situaci jasně vidím, že se něco potřebuje změnit. Dojde mi důležitá souvislost. Vidím, jak žiji svůj život, své vztahy. Vidím, kde jsem žil/a dosud na svůj úkor. Kde jsem se odpojoval/a a zavíral/a sobě i druhým. A s tím se uvolní nová energie, ochota riskovat, rozhodnout se, jít za svou komfortní zónu. Objevovat život ve své celistvosti. 

Aktivace zdrojů je o tom, abych se nechal/a podpořit. Od někoho, kdo je v nějaké oblasti dál, od skupiny lidí, kteří jsou připraveni také na vnitřní a vnější změny. Staré záležitosti mají v našich životech velkou setrvačnost, s aktivací zdrojů se zvyšuje násobně pravděpodobnost, že „to dáme“. V tento moment objevujeme své skutečné potřeby a vlastní zdroje. Nastavujeme si zdravě hranice s druhými, čerpáme ze síly svých rodů a rodin. 

Prožitek je nesmírně důležitý, protože informace zůstává jen v hlavě. V prožitku je zapojená celá naše bytost a my skutečně zažíváme, jak by věci mohly být v našem každodenním životě. Na seminářích se to s podporou daří snadněji, než v běžném životě. Máme vhodné podmínky a cítíme skupinovou energii. Jakmile se však prožitek „usadí“ v našem těle, našem srdci, máme z poloviny vyhráno. 🙂

A tím se dostáváme k poslední části a tou je Každodennost. V ní „ukotvujeme“ prožitky do svého života. Dnes, zítra, pozítří,.. Díky bdělosti a našemu vědomí už vidíme, jak žijeme. A díky všem čtyřem elementům pracujeme se svými každodenními zvyky, pracujeme v přítomnosti na tom, aby to, co dokážeme na seminářích, bylo prosté a samozřejmé i v našich životech. 

Photo: místo konání, Centrum Živá voda

Jedinečné prostory / Centrum Živá voda

Seminář bude probíhat v osvědčeném Centru Živá voda. V těchto prostorách pracuji od jejich počátků v roce 2019 a jsou neuvěřitelným přínosem pro tento typ seminářů a cyklů.

Málokde jako lektor a terapeut zažívám takovou celistvou podporu. A z ohlasů účastníků seminářů vnímám, že to mají stejně.

Vnitřní i vnější prostory jsou majiteli Evou a Milošem výjimečně opečovávané a udržované, nejen po praktické, ale také po energetické stránce. To umožňuje, aby účastníci seminářů mohli „jít“ s důvěrou a pocitem bezpečí do jakýchkoliv osobních témat.

Velký sál, čisté pokoje se zázemím, jídelna s pramenem uprostřed místnosti, krásná zahrada, potok na pozemku, venkovní lázně,.. Pro tento seminář máme prostě jedinečné zázemí.

Síla je v jednoduchosti, takže „neskutečná krása“. Dobrá přidávám: víkend byla „přeplněná sklenice“ lidské blízkosti, opravdovosti, integrity, hloubky, Rudolfovy profesionality a lásky. Ty i ostatní jste pro mě další velké potvrzení, že svět se stává lepším místem 🙂 Díky za tento víkend i vše!
Radovan

Seminář v roce 2016

Vnímám, že jsem více uzdraven z dětských bolestí, očekávání a požadavků; poléčen ze vztahových nepochopení a nedorozumění; dosycen v oblasti energetických děr na těle i na duši. Jsem spokojenější s životem. Vnímám, že je mi dobře. Že toho je mnoho v mých rukou a záleží na mých osobních rozhodnutích v každodenním životě.

Vnímám, že jsem potkal spoustu zajímavých lidí, kteří si řeší své různé bolístky (některé podobné a některé úplně odlišné). Lidé různého věku (pohlaví), v různých životních situacích. Společně je vytvořen jakýsi duševní prostor, který je plný respektu jednoho k druhému. Prostor je živý, plný síly – souznění – soucitu – přátelství – ale i humoru.

Janek

Esence Vztahu, 2022

Silné , výživné, laskavé. Podívat se jak seš a jak můžeš být, opravdovost a lehkost, vedení k odvaze vidět temná místa a směr jak s tím být, jak z toho do otavřenějšího, láskyplnějšího života.
Komoň

Cyklus Esence Vztahu, 2022

Líbila se mi různorodost a postupné prohlubování tématu, vzájemná otevřenost a upřímnost s ostatními účastníky. Osobně si dlouho procházím těžkým obdobím a zde mi bylo umožněno nenásilně prohlédnout svou zachmuřenost. Některá cvičení mne překvapila svou silou otevírat mysl a srdce současně. Určitě se zase rád zúčastním dalších seminářů.
Petr

Semináře v roce 2022

`Musím říct, že mi konstelace s Rudou vyrazily dech. Skoro doslova. Stále nemůžu uvěřit, jak spolehlivě to funguje. Dostal jsem obrovskou lekci a nadhled na věci, ve kterých jsem se bezradně plácal několik posledních let. Teď mám pocit, že už vím, kudy dál a co je pro mě to nejdůležitější. Na konstelacích byly taky skvelí lidé a jsem moc rád, že jsem je mohl všechny poznat. Doporučuji všem i velkým skeptikům :-)`
Martin M.

Seminář v roce 2016

`„Na konstelace jsem se přihlásil s cílem zpestřit si sobotní program bez dětí. Odešel jsem s radostným pocitem a vhledem, který mi pomůže odložit celoživotní smutek, který už nemusím dál nést. Doba k tomu už dozrála a konstelace s Rudou byly tím klíčem, který konečně otevřel ty dlouho zamčený dveře. Dveře ve sklepě, co se objevily za hromadou haraburdí poté, co jsem ten bordel v posledních letech protřídil a vyházel. S vděčností…“
Pavel

Prosinec, 2015

Kruhy vedené Rudou Orságem byly pro mě obrovským přínosem. Po celou délku kurzů vládla uvolněná atmosféra, která poskytovala jak jistotu zázemí, klid a pohodu, tak výživné a hutné chvíle setkání sama se sebou. Díky tomu jsem si mohl dovolit v bezpečí vytáhnout své strašáky na světlo světa a nebo být svědkem ostatním, když bylo třeba.
Protože jsem navštěvoval různé kurzy, mohu i porovnat, že Ruda vždy citlivě volil strukturu a obsah tak, jak bylo třeba a na míru účastníkům.
Rozhodně ve spolupráci s ním budu pokračovat, ať už budu třeba řešit náročné životní situace, nebo prostě jen tak přijít za chlapama na pokec.
Milan Tomeš

Mužský kruh, 2015

Doporučuji Tě za sebe všem, kteří jsou ve složitých životních situacích, nevědí si rady se životem a potýkají se s hledáním sama sebe. Vytvářiš šanci pro nový start a nasátí nově nalezené životní energie. Jsi průvodce s respektem k citlivosti témat, klidný přístav ve světě roztřístěných emocí , vše se děje profesionálně a zodpovědně.
Roman Drahoňovský

Kurz Vztahy zdrojem radosti

Kurz Změna v životě muže doporučuji všem chlapům, kteří to se svým životem myslí vážně. Všem, co řeší svou vizi, peníze, vztahy, sexualitu a další… Na kurzu vidím jako velkou věc sdílení v kruhu, kde si všichni chlapi věří a mohou cokoli a nemusí nic. Nepřekvapilo mě, že šlo často „jen“ o příjemné sdílení času, když v tom najednou dorazilo velké „Aha!“ A pokud by snad za dlouhou dobu nepřišlo vůbec nic (což nepředpokládám), tak poslední sezení s Rudou a jeho pomocnicemi Vás rozseká… :-D.
Petr Hochmann

Změna v životě, 2016

Cena

Aktuálně zvýhodněná cena lektorného je 8400 Kč

(12 procent dolů z plné částky 9500 Kč). 

Strava a ubytování 970 Kč / den se platí v hotovosti na místě. 

Místo konání

Centrum Živá voda, 544 01, 143 Kohoutov

Mapku a info k příjezdu & kontakty na spolujízdu dostanete včas.

Storno podmínky: Při zrušení účasti více jak 30 dní před konáním semináře je storno 50 procent zaplacené částky. Při zrušení účasti méně jak 30 dní před konáním semináře je storno 100 procent (nebo nabídněte náhradníkovi svou účast).


Lektor Rudolf Orság: Jsem ve službě smysluplného života. Tvořivě propojuji jednotlivce, páry a rodiny s jejich podstatou, přirozenými záměry, zdroji a dary. Podporuji principy jednoduchosti a opravdovosti, vnitřní klid a lásku v každodenních vztazích. Pracuji z atmosféry přijetí, lehkosti a vděčnosti. Cesta mého osobního rozvoje započala před více jak 30ti lety. Prošel jsem řadou výcviků a víceletých seminářů. S jednotlivci a skupinami pracuji profesionálně 12 let. Připravuji pro vás právě nové semináře, webináře, online program a inspirativní videa pro každodenní život v souladu s celkem. S manželkou Ivou jsme spolu víc jak 16 let, máme syna Kubu.

Podrobnosti

Zahájení:
04.Září | 18:00
Ukončení:
10.Září | 16:00

Místo konání

Centrum Živá voda
143 Kohoutov, 54401 + Google Mapa