Vyberte stránku

KALENDÁŘ AKCÍ


Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

V srdci přírody | Vnitřní obnova

04.Březen | 8:30 - 17:00

„List z každého stromu nám přináší sdělení z neviditelného světa. Pohleďte, každý padající list je požehnáním.“   Rúmí

Příroda má zázračnou moc. Harmonizuje naše tělo tak, že i hodinová procházka lesem zanechá v těle prospěšný efekt ještě několik týdnů (viz. japonské výzkumy pana Yoshifumi Miyazaki, který přišel s lesní terapií). 

Být pod zeleným příkrovem lesa, toulat se nekonečnými loukami, nebo sednout si na břehu řeky a pozorovat tok vody, to zklidňuje mysl a obnovuje naši energii. Na úrovni duše cítíme, že se vracíme k postatě a přirozenosti, do spojení s tím, co tak často v ruchu civilizace ztrácíme. 

Mnoho lidí dnes chodí do přírody nepřítomně. Jsou na cestě, ale soustředí se na cíl. Nachodí x kilometrů. Sportují a fixují se na výkon. Nebo analyzují a rozebírají hlavou záležitosti minulosti, či budoucnosti a vlastně tu nejsou. 

Když jdou ve skupině, tak často nezavřou ani na okamžik ústa. Mobil je stále po ruce a vytahuje z přítomnosti skrze nejrůznější notifikace. Když jsme v přírodě přítomni fyzicky, ale nepřítomní duchem, celkový uzdravující efekt se ztrácí. Přicházíme tak o víc, než si uvědomujeme. 

Tento jednodenní seminář bude o vnitřní obnově. O zdraví, relaxaci, revitalizaci a spočinutí v radosti bytí. Když jsme byli malí, často jsme v přírodě prostě byli a naslouchali. Náplň hry a tvořivosti mohla být cokoliv, o to vlastně nešlo. 

Šlo o tu přirozenou sounáležitost se stromy, rostlinami, zvířaty, hmyzem. Sluníčko nás hřálo do tváří a vítr nám čechral vlasy. Dokázali jsme takto strávit hodiny a hodiny a to, že je nějaký čas, jsme zjistili, až když jsme slyšeli volání mamky, nebo táty, ať jdeme na večeři. 

Vzpomeňte si na to, jak se pak dobře spalo. Jak naplněný pocit to je, když se prostě můžete odevzdat a nechat přírodu, aby byla „ta větší“ než my. 

Mnohdy hledáme metody, techniky a informace, jak se právě k této životní jednoduchosti navrátit. O tom to často není. 

To, co opravdu pomáhá, je, když se necháme podpořit a pustíme se kontroly. Příroda tuhle podporu dává přirozeně. 

Krůček po krůčku objevujeme sílu zdravého „odevzdání se“. 

Pomaloučku se pouštíme zpátky do té plné přítomnosti, která je všudypřítomná.. 

Tam venku, za „hradbou naší civilizace“.  

 V srdci přírody. 

V duchovním smyslu nám okolní příroda připomíná, že to staré musí zemřít, aby se uvolnil prostor něčemu novému.

Co vás (ne)čeká

Nečeká vás seminář „nabouchaný“ metodami, praktikami, ani řešením se. Moc toho nenachodíme. Nebudeme poměřovat síly. 

Nechám si jako lektor hodně volné ruce, aby se mohlo tvořit z přítomného okamžiku, co potřebuje. Budou přicházet malá, inspirativní „zadání“, drobná uvědomění pro život, jemná rituální, meditativní, terapeutická skupinová práce v souladu s přírodním prostředím, ve kterém se ocitneme. Budeme se vracet k bezpodmínečnému bytí. 

Budete mít dostatek prostoru, abyste se mohli uvolnit sami se sebou, mezi sebou, se stromy, s oblohou, s vodou, s ohněm, s vůní lesa probouzejícího se po dlouhé zimě. 

Tak často budujeme nějaký program, stále se něčím plníme. A přitom naše duše (často už zoufale) volá po tom, abychom se pustili všeho toho obsahu. Abychom vyvětrali svůj „vnitřní ekosystém“. Aby tak mohlo konečně přicházet to tiché, laskavé, niterně inspirativní,..

Protože je první z přírodních seminářů o vnitřní obnově, tak si právě pro ni vytvoříme prostor. Necháme otevřít svá těla a srdce s podporou živlů, dechu, zvuků přírody, světla a stínů, všudypřítomné zeleně a vyživující země. Vystavíme se neznámému, co se často ukáže jako důvěrně známe. 

Spojíme se s tím, co pro nás bylo v dětství tak očistné, uvolňující a blahobytné…

Až na úroveň jednotlivých buněk. 

Pro koho 

Pro muže i ženy, kteří se vrací zpátky k sobě, k tělu, k přirozenosti, k přírodě. 

Seminář je pro tebe, pokud hledáš úlevu pro mysl, srdce i duši. Rád/a bys obnovil/a svou energii, dovolil/a si spočinout v klidu a pohodě.

Uvědomuješ si, že Život nepřetlačíš. Objevuješ cestu k tvořivosti ze svých vnitřních zdrojů a ze spojení s celkem. 

Nacházíš cestu k nějaké vědomé praxi, k plnějšímu prožívání každodenního života bez dramat a destruktivních vzorců chování. 

Připravím pro vás uvolňující a inspirativní zkušenost ve skupině podobně naladěných lidí.

Pár slov k lektorovi

Můj táta byl horolezec a vodák a hned jak jsem začal dělat první krůčky, bral nás s mámou do lesů a hor. Když jsem byl malý pořídili jsme chatu u hradeckých lesů. Prodléval jsem spoustu času u rybníku Datlík, který měl po březích tehdy divokou přírodu, prastaré stromy se klenuly nad vodou, stále bylo co objevovat a načerpávat. Tohle byla divočina mého dětství. 

Část života jsem potom pracovně pobýval v Severní Americe a Karibiku, později se ženou v Norsku. S rodinou se rádi vydáváme na delší cesty za poznáním. Mojí srdcovkou jsou dodnes Kolumbie a Japonsko.

Dnes jsem 30 let v osobním rozvoji, 15 let se pravidelně věnuji meditaci. Posledních 10 let spolupracuji s klienty jako lektor, kouč a terapeut. Během své praxe jsem byl nejméně u 1450 jedinečných lidských příběhů. Lektoroval jsem 150 kurzů & rozvojových akcí skupinám na míru. Připravil jsem 380 článků, rozhovorů a videí na téma vztahů, psychosomatiky, meditace, profesní podpory a rovnováhy v životě. Máme za sebou s muži a ženami řadu přírodních rituálů a pobytů.

S manželkou Ivou jsme spolu od roku 2007, společně vychováváme syna Jakuba. 

Cena

Lektorné 1900 Kč

Místo konání

Sejdeme se v Třebechovicích pod Orebem a odtamtud vyrazíme do meandrů řeky Orlice a okolních lesů. 

Kdy 

4. března od 8:30h, předpokládaný závěr kolem 17h

Počet účastníků

Seminář je pro 12 účastníků (muži i ženy). Plus lektor a asistent. 

S sebou

Teplé oblečení (i k ohni). Dobré boty. Stravu a vodu na celý den. Zápisník. Čelovku, nebo baterku. 

Storno podmínky: Při zrušení účasti více jak 30 dní před konáním semináře je storno 50 procent zaplacené částky. Při zrušení účasti méně jak 30 dní před konáním semináře je storno 100 procent (nebo nabídněte náhradníkovi svou účast).

Co připravujeme:

Připravuji přírodní cyklus podle živlů. Voda. Oheň. Vzduch. Země. Čtyři prodloužené, přírodní víkendy, které tvoří celek. 

V termínech: 

30. března – 2. dubna (Boží v Novohradských horách)

11. – 14. května (Boží v Novohradských horách)

22. – 25. června (Buchov, střední Čechy)

28. září – 1. října (Buchov, střední Čechy)

Na tento cyklus se bude možné přihlásit ve druhé polovině února. 

Stále take máme volná místa na Cyklus Esence Života, který bude probíhat od konce února ve stálé skupině. Víc tady pod kalendářem akcí. 


Lektor Rudolf Orság: Jsem ve službě smysluplného života. Tvořivě propojuji jednotlivce, páry a rodiny s jejich podstatou, přirozenými záměry, zdroji a dary. Podporuji principy jednoduchosti a opravdovosti, vnitřní klid a lásku v každodenních vztazích. Pracuji z atmosféry přijetí, lehkosti a vděčnosti. Cesta mého osobního rozvoje započala před více jak 20ti lety. Prošel jsem řadou výcviků a víceletých seminářů. S jednotlivci a skupinami pracuji profesionálně 10 let. Připravuji pro vás právě nové semináře, webináře, online program a inspirativní videa pro každodenní život v souladu s celkem. S manželkou Ivou jsme spolu víc jak 15 let, máme syna Kubu. 

Podrobnosti

Datum:
04.Březen
Čas:
8:30 - 17:00

Místo konání

Třebechovice pod Orebem