Vyberte stránku

KALENDÁŘ AKCÍ


Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Zimní Slunovrat 2022

21/12/2022 | 18:00 - 20:30

V čase kdy je venku nejvíc temnoty a příroda jde na mnoha úrovních do zastavení se, máme příležitost, abychom se spojili se svým vnitřním světlem. 

Ve středu 21. prosince ve 22:47 nastane zimní slunovrat. 

Slunce bude během tohoto dne nejníže nad obzorem, takže jeho paprsky budou dopadat do české kotliny nejvíce šikmo. Na své pouti po obloze Slunce dosáhne obratníku Kozoroha a bude se vracet zpět k rovníku. Nastane také astronomická zima. 

V tento čas je severní polokoule nejvíce odchýlená od Slunce. Po nejkratším dni v roce přijde nejdelší noc. 

Od této chvíle se začnou dny pozvolna prodlužovat, a to až do letního slunovratu 21. června 2023. 

V duchovním smyslu nám okolní příroda připomíná, že to staré musí zemřít, aby se uvolnil prostor něčemu novému.

Znovuzrození slunce bylo oslavováno mnoha starověkými kulturami, které si uvědomovaly svou přirozenou provázanost s přírodními cykly. Člověk symbolicky nestál vně přírody, byl její neoddělitelnou součástí.

Tato doba byla každoročně uctívána ceremoniemi a rituály. Zimní slunovrat je odpradávna vnímán jako mocný čas konce a nových začátků. Čas, který nám umožňuje propustit z našich životů vše, co nám již neslouží. 

Je to zrození nového světla. Vně, i uvnitř nás. 

O zimním slunovratu se pouštíme věcí, břemen, energetických vazeb, abychom mohli nezatíženi vstoupit do dalšího solárního roku své cesty. 

V souladu s přírodou je tento čas vhodnější k niternému i vnějšímu propouštění a přípravě nového roku, než oslavy na Silvestra. 

Naši předkové si o dni zimního slunovratu dávali formou rituálů prostor pro rozjímání a sebereflexi. Prostor k dokončování.

Co vás čeká

Sejdeme se po soumraku u ohně, v přírodě, krátce před zimním slunovratem. 

Připravím pro vás transformativní a povznášející zkušenost ve skupině podobně naladěných lidí.

Budeme pracovat s energií zimního slunovratu a vašimi živými záměry propouštění, znovuzrození  a dalšími osobními záměry.

Součásti večera bude slunovratová meditace & ceremonie, kruh sdílení a v neposlední řadě tanec u ohně s podporou bubnů, chřestidel a dalších nástrojů.

Pár slov k lektorovi

Dnes jsem 30 let v osobním rozvoji. Posledních 10 let spolupracuji s klienty jako lektor, kouč a terapeut. Během své praxe jsem byl nejméně u 1400 jedinečných lidských příběhů. Lektoroval jsem 135 kurzů & rozvojových akcí skupinám na míru. Připravil jsem 380 článků, rozhovorů a videí na téma vztahů, psychosomatiky, meditace, profesní podpory a rovnováhy v životě.

Cena

Lektorné 380 Kč

Místo konání

Písník Hrádek u Pardubic (místo setkání bude upřesněno v info emailu)

S sebou

Teplé oblečení k ohni. Čelovku, nebo baterku. Buben, chřestidlo, nebo jiný nástroj, pokud máte a chcete vzít s sebou.

Ideálně nejezte v den slunovratu maso, nepijte kávu, alkohol, ani jiné stimulující nápoje. Nalaďte se na sebe, na přírodu, ptejte se dovnitř, co odchází s koncem solárního roku. 

Storno podmínky: Při zrušení účasti více jak 30 dní před konáním semináře je storno 50 procent zaplacené částky. Při zrušení účasti méně jak 30 dní před konáním semináře je storno 100 procent (nebo nabídněte náhradníkovi svou účast).


Lektor Rudolf Orság: Jsem ve službě smysluplného života. Tvořivě propojuji jednotlivce, páry a rodiny s jejich podstatou, přirozenými záměry, zdroji a dary. Podporuji principy jednoduchosti a opravdovosti, vnitřní klid a lásku v každodenních vztazích. Pracuji z atmosféry přijetí, lehkosti a vděčnosti. Cesta mého osobního rozvoje započala před více jak 20ti lety. Prošel jsem řadou výcviků a víceletých seminářů. S jednotlivci a skupinami pracuji profesionálně 10 let. Připravuji pro vás právě nové semináře, webináře, online program a inspirativní videa pro každodenní život v souladu s celkem. S manželkou Ivou jsme spolu víc jak 15 let, máme syna Kubu. 

Podrobnosti

Datum:
21/12/2022
Čas:
18:00 - 20:30

Místo konání

Písník Hrádek u Pardubic